دانشنامه فرزند

تغییرات مو در دوران بارداری
تغییرات مو در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: تغییرات هورمونی در دوران بارداری بر همه چیز اثر می گذارد. تغییرات در پوست و مو از واضح ترین اتفاقات این دوران است که در ماه های اول اتفاق می افتد.

تغییرات مو در دوران بارداری

بارداری اغلب موی ضخیم و درخشانی به شما می بخشد، اما موی همه هنگام بارداری بهتر نمی شود. موهای چرب ممکن است چرب تر شود و موهای خشک ممکن است خشک تر و شکننده تر شود و در نتیجه ریزش موی شما بیشتر از حد معمول می شود. موهای صورت و بدن نیز ممکن است تیره تر شود. تغییرات هورمونی معمولا باعث می شود رشد موهای تان بهتر شود. این تغییرات باعث می شوند موها برای مدت طولانی در فاز استراحت بمانند.

نکته: تغییرات ایجاد شده در موهای شما نهایتا 3 تا 6 ماه پس از زایمان از بین می روند و رشد طبیعی و بافت همیشگی خود را به دست می آورند.

مراقبت از مو در دوران بارداری

اگر موهای تان خشک است و به آسانی می شکند از شامپو و نرم کننده ملایم استفاده کنید و به دفعات زیاد یا با شدت برس نکشید. اگر موهای تان چرب است آن ها را زیاد بشویید تا تمیز بماند. مصرف به اندازه کافی میوه و سبزی باعث حفاظت از موهای تان می شود. از سشوار زدن بیش از حد موها خودداری کنید و تا حد ممکن از استفاده از ابزارهایی که باعث گرم شدن موهای شما می شود و بیگودی اجتناب ورزید. مایعات فراوان بنوشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زیبایی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 6 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...