دانشنامه فرزند

خوراکی هایی که استرس را کاهش می دهند
غذای خوشمزه

دانشنامه فرزند: غذاهای مختلف بر وضعیت روحی شما اثر می گذارند و می توانند باعث افزایش یا کاهش استرس در زندگی شوند. غذاهایی را برای خوردن انتخاب کنید که میزان استرس شما را کاهش داده و باعث انطباق پذیری بیشتر بدن تان با شرایط استرس زای زندگی گردد.

  • در هر وعده غذایی مقداری کربوهیدرات های پیچیده مصرف کنید. کربوهیدرات های پیچیده مانند ماکارونی، حبوبات، سیب زمینی و برنج قهوه ای می توانند عملکرد شما را در مواقع استرس تقویت کنند. غذاهای غنی از کربوهیدرات می توانند میزان سروتونین در مغز را بالا برده و باعث شوند احساس بهتری داشته باشید. از آن طرف مصرف بسیار زیاد کربوهیدرات های پیچیده نیز به نفع شما نیست. به خاطر داشته باشید که همیشه باید تعادل را نگه دارید.

  • مصرف کربوهیدرات های ساده را کاهش دهید. خوراک های قندی و شیرین شده یعنی کربوهیدرات های ساده مانند نوشابه های گازدار و شیرین ممکن است در کوتاه مدت به شما احساس بهتری بدهند اما در درازمدت حال شما را بدتر می کنند.

  • به میزان کافی پروتئین مصرف کنید، این یعنی خوردن بیشتر ماهی و مرغ و سایر گوشت های کم چرب. غذاهای غنی از پروتئین عملکرد ذهنی شما را تقویت کرده و اسیدهای آمینه لازم جهت ترمیم سلول های تخریب شده بدن را فراهم می کنند.

  • سبزیجات مصرف کنید. لوبیا، فلفل، هویج، کدو و سبزیجات دارای برگ سبز تیره چه خام و چه پخته، ویتامین ها و مواد مغذی مورد نیاز بدن برای مقابله با اثرات منفی استرس را فراهم می کنند.

  • میزان زیادی پتاسیم مصرف کنید. شیر به خصوص انواع کم چرب آن، غلات کامل، گندم و آجیل می توانند پتاسیم مورد نیاز بدن شما را تامین کنند. پتاسیم ماده ای معدنی است که می تواند باعث شل شدن عضلات شما شود. موز نیز منبع خوبی برای پتاسیم است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زندگی سالم» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...