لباس بارداری

دانشنامه فرزند: با کمی خلاقیت می توانید تا ماه پنجم یا ششم بارداری از لباس های گشادتان استفاده کنید، اما تهیه چند دست لباس بارداری جدید ممکن است تاثیر مثبت زیادی در روحیه شما داشته باشد. بهتر است به دنبال لباس هایی باشید که زیبا و راحت باشند و نظافت و اتو کشیدن آن ها دشوار نباشد.

در دوران بارداری معمولا مادران باردار احساس گرمای بیشتری می کنند بنابراین به دنبال لباس های سبک و گشاد از جنس نخی یا دیگر الیاف طبیعی باشید. اگر هوا سرد است چند لباس روی هم بپوشید. از پوشیدن لباس هایی که کمر آن ها تنگ است یا جریان خون در پاها را محدود می کنند مانند جوراب های بلند و تنگ خودداری کنید.

حتما کفش های راحت و پاشنه کوتاه بپوشید، هر چند بهتر است از کفش های کاملا بدون پاشنه نیز احتراز کنید. بهتر است کفش های بنددار نیز نپوشید زیرا باز و بسته کردن آن ها برای تان دشوار خواهد بود. لباس هایی انتخاب کنید که دور لبه پایین آن ها به اندازه کافی بزرگ باشد تا همراه با بزرگ تر شدن ابعاد بدن تان پایین لباس باز هم یکدست بایستد، به همین دلیل لباس های دوران بارداری معمولا حدود 2.5 سانتی متر در سمت جلو بلندترند. شلوارهای بنددار راحت است زیرا می توان دور کمر آن ها را تنظیم کرد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زیبایی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان