از بین بردن موهای زائد در دوران بارداری

از بین بردن موهای زائد

دانشنامه فرزند: تغییرات هورمونی در دوران بارداری تغییراتی در ظاهر شما ایجاد می کند. ممکن است متوجه درخشان تر شدن پوست، مو و ناخن های تان شده باشید. البته افزایش جریان خون در سراسر بدن شما به خصوص در سه ماهه اول بارداری باعث رشد موهای زائد بدن تان نیز می گردد.

برای حذف موهای زائد مناطق کوچک مانند پشت لب، ابرو و چانه می توانید از بند استفاده کنید. برای اطلاح مناطق بزرگ تر مانند دست و پا می توانید از تیغ و روش شیو بهره ببرید. فقط به خاطر داشته باشید همیشه از یک تیغ تمیز و جدید استفاده کنید و هنگام اصلاح پاهای خود، بهتر است در جایی باشید که بتوانید تعادل تان را حفظ کنید. معمولا بهترین گزینه حذف موهای زائد، رفتن به یک سالن زیبایی حرفه ای تمیز و استفاده از موم است. قبل از اینکه نواحی بزرگ تر را موم بیاندازید ابتدا بر روی یک قسمت کوچک امتحان کنید تا دچار حساسیت نشوید. استفاده از یک لوسیون ضدعفونی کننده قبل و بعد از اپیلاسیون مناسب است و باعث کاهش التهاب، قرمزی و جلوگیری از عفونت می گردد.

کرم های موبر و پودر دکلره گزینه های مناسبی برای دوران بارداری نمی باشند، زیرا مواد شیمیایی موجود در آن ها ممکن است از طریق پوست جذب شده و به فرزند شما آسیب برساند. هیچ شواهدی نسبت به داشتن خطر برای زنان در مورد استفاده از لیزر در دوران بارداری گزارش نشده است اما بهتر است تا 6 ماه پس از زایمان صبر کنید زیرا رشد موهای شما بعد از گذشت این زمان به حالت طبیعی خود باز می گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زیبایی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 8 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان