دانشنامه فرزند

بهترین مکمل های غذایی برای باروری
بهترین مکمل های غذایی برای باروری

دانشنامه فرزند: تغذیه در سلامت و باروری اهمیت فراوانی دارد، اما گاهی نیاز به برخی مکمل ها در کنار تغذیه مناسب است تا باعث تضمین سلامت شما و فرزندتان گردد.

اسید فولیک

امروزه نقش اسید فولیک در پیش از بارداری و دوران بارداری ثابت شده است. یک خانم در دوران قبل از بارداری به 400 mcg اسید فولیک به طور روزانه احتیاج دارد. استفاده روزانه حداقل 600 mcg اسید فولیک در دوران بارداری به پیشگیری از نقایص مادرزادی مانند اسپینابیفیدا کمک می کند. شما می توانید مکمل اسید فولیک را به شکل قرص دریافت کنید.

ید

ید برای سلامت انسان حیاتی است. ید نقش مهمی در عملکرد تیروئید، کنترل سوخت و ساز بدن، تنظیم درجه حرارت بدن، عملکرد مغز، کنترل ضربان قلب و سطح کلسترول دارد. همچنین نقش حیاتی در سلامت زنان و باروری ایفا می کند و برای رشد و توسعه مغز جنین بسیار مهم است. در غذاهای مدرن امروزی ید بسیار کمی وجود دارد بنابراین هر فرد بالغ باید روزانه 150 میکروگرم ید دریافت کند، در دوران بارداری و شیردهی این مقدار به 250 میکروگرم می رسد.

امگا 3

امگا 3 برای عملکرد هورمون ها مفید است و باعث کاهش التهاب می شود و به افزایش جریان خون رحم کمک می کند. در دوران بارداری نیاز به مواد مغذی موجود در اسیدهای چرب امگا 3 افزایش می یابد. مصرف مکمل امگا 3 به رشد مغزی جنین کمک می کند. مصرف روزانه 300 mcg مکمل امگا 3 قبل از بارداری می تواند باعث افزایش قدرت باروری شما گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 16 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...