دانشنامه فرزند

عوامل موثر بر تعیین جنسیت
تعیین جنسیت

دانشنامه فرزند: برنامه غذایی می تواند تا حد زیادی در تعیین جنسیت فرزند نقش داشته باشد. دیده شده که در بعضی مناطق دنیا یا بعضی از فصول سال به علت مصرف مواد غذایی خاص آن منطقه یک جنسیت خاص شیوع بیشتری دارد. رعایت درست مصرف مواد غذایی برای تعیین جنسیت پسر و دختر می تواند درصد موفقیت را افزایش دهد.

اثر ویتامین C بر جنسیت فرزند

کمبود ویتامین C باعث کاهش کارایی اسپرم خواهد شد و شکل طبیعی اسپرم ها را تغییر می دهد. افزودن این ویتامین به رژیم غذایی مرد باعث افزایش حجم و بالا رفتن تعداد اسپرم های طبیعی و متحرک می شود. برای دست یابی به جنسیت پسر، به مقدار کافی اسپرم های سالم و متحرک نیازمندید.

نقش بیماری ها در تعیین جنسیت

بعضی از افراد به دلیل مشکلاتی که دارند ممکن است استعداد خاصی در تولد یک جنسیت خاص داشته باشند. زنانی که به آندومتریوز مبتلا هستند احتمال تولد فرزند دختر در آن ها افزایش می یابد، زیرا در بیماران مبتلا به آندومتریوز گلبول های سفید فراوانی در رحم و مسیر عبور اسپرم ها وجود دارد که باعث کندی حرکت اسپرم ها می شود، از آنجایی که اسپرم پسر ضعیف تر است احتمال اینکه بتواند خود را به تخمک برساند بسیار کم خواهد بود. البته هر بیماری و مشکلی در رحم که منجر به التهاب و افزایش گلبول های سفید در مسیر عبور اسپرم ها شود احتمال بارداری پسر را کم خواهد کرد. وجود عفونت های مختلف زنان هم به همین دلیل احتمال بارداری پسر را کم خواهند کرد.

اثر داروها بر جنسیت فرزند

عده ای از محققان اعتقاد دارند که مصرف قرص کلومفین سیترات می تواند احتمال دختر دار شدن را بیشتر کند، اما طبق تحقیقات بر روی زنانی که تخمک گذاری نداشته اند و قرص کلومفین مصرف نموده اند، اگر کلومفین با دوز بالا مصرف شود احتمال دختردار شدن کمی افزایش می یابد، اما اگر کلومفین با دوز پایین مصرف گردد تاثیری بر جنسیت کودک ندارد. گاهی اوقات برای تقویت اسپرم در آقایان نیز قرص کلومفین تجویز می شود که به هیچ عنوان احتمال دختردار شدن را افزایش نمی دهد.

اثر سیگار بر جنسیت فرزند

در والدینی که سیگار مصرف می کنند بر اثر تغییرات در مکانیسم هورمون ها و عدم تنظیم شرایط فیزیولوژیک اسپرم ها، احتمال باروری دختر افزایش خواهد یافت.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 37 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...