دانشنامه فرزند

محاسبه زمان تخمک گذاری: کیت تخمک گذاری
کیت تخمک گذاری

دانشنامه فرزند: در هر چرخه قاعدگی تعدادی از فولیکول های اولیه تحت تاثیر هورمون FSH شروع به رشد می نماید و در شرایط طبیعی یکی از فولیکول ها رشد کرده و به بلوغ می رسد. در داخل فولیکول تخمک وجود دارد که از برخورد تخمک با اسپرم، کروموزوم X یا Y وارد تخمک می شود و تخم حاصل تبدیل به جنین دختر یا پسر خواهد شد.

در هر چرخه قاعدگی تعدادی از فولیکول های اولیه تحت تاثیر هورمون FSH شروع به رشد می نماید و در شرایط طبیعی یکی از فولیکول ها رشد کرده و به بلوغ می رسد. در داخل فولیکول تخمک وجود دارد که از برخورد تخمک با اسپرم، کروموزوم X یا Y وارد تخمک می شود و تخم حاصل تبدیل به جنین دختر یا پسر خواهد شد.

روش کار کیت تخمک گذاری

کیت پیش بینی تخمک گذاری یک ابزار عالی برای تشخیص زمان تخمک گذاری در طول چرخه قاعدگی می باشد. کیت تخمک گذاری با تشخیص هورمون جسم زرد (LH) کار می کند. هورمون جسم زرد قبل از تخمک گذاری یک افزایش ناگهانی دارد. تست تخمک گذاری با تشخیص افزایش هورمون LH در ادرار زمان تخمک گذاری را پیش بینی می کند. نتیجه مثبت در کیت تخمک گذاری به معنای بیشترین احتمال باروری در 16 تا 36 ساعت آینده است.

کیت تخمک گذاری

نحوه انجام آزمایش کیت تخمک گذاری

مدت زمان افزایش LH بسیار کوتاه است بنابراین باید این آزمایش در زمان مناسب از ماه و روز انجام گیرد. نمونه ادرار بهتر است در زمانی بین 10 صبح تا 8 شب جمع آوری شود. ادرار اول صبح به هیچ عنوان توصیه نمی شود. برای انجام آزمایش، ادرار خود را در یک لیوان یک بار مصرف تمیز جمع آوری کنید و سپس نوار تست را از قسمتی که در دستورالعمل آن آمده درون ظرف برای چند ثانیه نگه دارد. وجود یک خط در نوار تست به معنای منفی بودن و دو خط به معنای مثبت بودن جواب آزمایش شما می باشد. روز انجام آزمایش مهم است. شما می توانید روز آزمایش خود را بر اساس طول دوره قاعدگی تان از جدول زیر محاسبه نمایید.

طول دوره روز انجام تست تخمک گذاری
21 روزه روز پنجم دوره
22 روزه روز ششم دوره
23 روزه روز هفتم دوره
24 روزه روز هشتم دوره
25 روزه روز نهم دوره
26 روزه روز دهم دوره
27 روزه روز یازدهم دوره
28 روزه روز دوازدهم دوره
29 روزه روز سیزدهم دوره
30 روزه روز چهاردهم دوره
31 روزه روز پانزدهم دوره
32 روزه روز شانزدهم دوره
33 روزه روز هفدهم دوره
34 روزه روز هجدهم دوره
35 روزه روز نوزدهم دوره
36 روزه روز بیستم دوره
37 روزه روز بیست و یکم دوره
38 روزه روز بیست و دوم دوره
39 روزه روز بیست و سوم دوره
40 روزه روز بیست و چهارم دوره

روزی که نتیجه تست مثبت اعلام شود باید بین 16 تا 36 ساعت بعد مقاربت انجام شود تا باروری با حداکثر برسد. همچنین برای محاسبه سریع زمان تخمک گذاری خود می توانید از ماشین حساب تخمک گذاری دانشنامه فرزند استفاده نمایید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 520 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...