دانشنامه فرزند

آزمایش آمنیوسنتز در هفته های مختلف بارداری

دانشنامه فرزند: انجام آزمایش آمنیوسنتز در زمان های مختلف بارداری می تواند خطرات و عوارض متفاوتی در پی داشته باشد. در این جا سعی بر آن شده سن های مختلف انجام این آزمایش و خطراتی که در پی دارند را برای شما توضیح دهیم.

آمنیوسنتز در اوایل دوران بارداری

روش های جدیدی به دست آمده که می توان این آزمایش را در یازده تا چهارده هفتگی انجام داد. مزیت انجام آزمایش در این زمان این است، که زود تر به نتایج آن پی می بریم. اما آمنیوسنتز در اوایل دوران بارداری، می تواند با خطر سقط جنین همراه باشد. تحقیقات نشان می دهد، که مادرانی که در اوایل دوران بارداری، آمنیوسنتز انجام داده اند؛ درصد وقوع بیشتری از پای چماقی در فرزندان شان وجود داشته است.

آمنیوسنتز در اواسط دوران بارداری

این آزمایش در هفته چهارده به بعد و اغلب در هفته های شانزده تا هجده بارداری صورت می گیرد. البته در مواردی، مانند کنترل تکامل ریه ها در جنین، این آزمایش در هر زمانی، در طول دوران بارداری قابل انجام است.

آمنیوسنتز در اواخر دوران بارداری

آزمایش بعد از بیست هفتگی، خطر سقط جنین را به همراه ندارد. تنها خطری بسیار جزیی که وجود دارد؛ عفونت، پارگی پرده های جنین یا همان کیسه آب و یا شروع درد زایمان زودرس است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 16 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...