دانشنامه فرزند

مشخصات ظاهری نوزاد تازه متولد شده

دانشنامه فرزند: هنگامی که برای اولین بار، فرزند خود را در آغوش می گیرید، ممکن است به حدی مجذوب او شده و سرشار از عشق و محبت شوید؛ که به نظر شما او زیبا ترین فرزندی می باشد که تا کنون دیده اید. اما برخلاف آن چه که در فیلم های سینمایی می بینید، نوزاد به آن تمیزی و خوش عطری نیست. بنابراین شاید لازم باشد جهت ارزیابی ظاهر او فوراً حواس خود را جمع کنید.

نوزاد به هنگام تولد

فرزند شما به احتمال زیاد آغشته به خون، مایع آمنیوتیک و ماده سفید رنگ نوچی به نام ورنیکس است. ممکن است پوست دارای لک و پیسی باشد و حتی کبودی هایی بر روی بدنش وجود داشته باشد، که در طول زایمان به وجود آمده اند.

شکل ظاهری نوزاد

همه نوزادان در هنگام تولد، با یکدیگر متفاوت هستند و اساسا کمی مضحک به نظر می آیند. سر نوزاد نسبت به بدنش نسبتا بزرگ به نظر می آید. صورتش گرد و چانه اش تا حدودی کوچک است. شکم او برجسته و پهن می باشد. دست های کوتاهی دارد و ساق های پا هایش انحنای شدید دارند، که به تدریج به حالت طبیعی باز می گردند. گردن نوزاد کوتاه است و علت این کوتاهی انباشته شدن چربی زیاد می باشد. چشم هایش ممکن است تا چند هفته، به رنگ خاکستری باشد؛ ولی به تدریج رنگ اصلی خود را باز می یابد. ابرو ها و مژه های نوزاد کم رنگ و نا پیدا است و به مرور زمان پر پشت می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 13 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...