دانشنامه فرزند

محاسبه زمان زایمان
زمان زایمان

دانشنامه فرزند: دوران بارداری به طور متوسط 280 روز (40 هفته) از اولین روز از آخرین دوره قاعدگی طول می کشد. شما می توانید برای محاسبه سریع و دقیق تاریخ زایمان خود به ماشین حساب زایمان دانشنامه فرزند مراجعه نمایید.

محاسبه تاریخ زایمان یک شمارش احتمالی است. اگر چرخه های قاعدگی منظمی پیش از بارداری خود داشته اید می توانید با اضافه کردن 280 روز (9 ماه و 7 روز) به اولین روز از آخرین دوره قاعدگی خود (LMP) تاریخ زایمان تان را به دست آورید. به طور متوسط تنها 5 درصد از مادران در تاریخ دقیق زایمان می کنند و اکثرا یک هفته زودتر و یا دیرتر از تاریخ مشخص شده زایمان می کنند. بارداری طبیعی می تواند بین 38 تا 42 هفته طول بکشد. یک راه ساده برای محاسبه زمان زایمان این است که از اولین روز آخرین قاعدگی (LMP) سه ماه به عقب بروید و 7 روز اضافه کنید. به عنوان مثال اگر 2 فروردین تاریخ LMP شماست برای محاسبه تقریبی زمان زایمان از فروردین سه ماه کم می کنید که می شود دی ماه و به عدد 2، هفت روز اضافه می کنید، پس تاریخ تقریبی زایمان شما 9 دی ماه می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 27 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...