دانشنامه فرزند

توصیه هایی جهت رفع بواسیر

دانشنامه فرزند: بواسیر یعنی متورم و باز شدن ورید های در اطراف مقعد، به این ترتیب که فشار جنین سبب کش آمدن رگ ها شده و نیز فشاری که هنگام دفع مدفوع به وجود می آید، موجب این مشکل می گردد. در صورتی که شما جز آن دسته از افراد هستید که از این مشکل رنج می برید، بهتر است با امتحان توصیه های ذکر شده در این مقاله، در جهت رفع آن بکوشید.

یبوست

در صورتی که دچار مشکل یبوست شده اید، در درمان آن کوشا باشید. زیرا زور زدن برای خارج کردن مدفوع سفت، بواسیر را تشدید می کند.

ورزش

تحرک و فعالیت خود را بیشتر کنید. ورزش فعالیت روده را تحریک کرده، بنابراین از سفت شدن مدفوع جلوگیری می کند؛ هم چنین گردش جریان خون را افزایش می دهد. از ایستادن های طولانی نیز خودداری نمایید.

لباس

از پوشیدن لباس های تنگ و چسبناک خودداری کنید و هر وقت می توانید کفش های خود را در آورید تا باعث کاهش فشار بر روی ورید ها شوید.

کمپرس سرد

اگر دچار خارش در ناحیه مقعد می باشید، مقداری یخ له شده، در یک کیسه پلاستیکی ریخته و درون یک پوشش پارچه ای قرار دهید و از آن به عنوان کمپرس سرد، استفاده نمایید.

کمپرس گرم

دو یا سه بار در روز، در وان آب گرم بنشینید. این کار، گرفتگی های عضلانی، که موجب درد می گردند را تسکین می دهد.

درمان دارویی

از دارو های بدون نسخه موضعی، مانند پریپریشین H و آنوسل و یا از پد های بواسیر، مانند تاکس و یا پد های ویچ هزل برای درمان و تمیز کردن موضع استفاده کنید.

رژیم غذایی

میزان مصرف مواد خوراکی فیبر دار، مانند نان سبوس دار، میوه و سبزیجات را در رژیم غذایی خود افزایش دهید. به مقدار زیاد آب بنوشید. هم چنین غذا های سفت را خوب بجوید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...