دانشنامه فرزند

تغذیه در سه ماهه دوم بارداری

دانشنامه فرزند: طرح اصلی بدن جنین، در سه ماهه اول بارداری آماده شده است و سه ماهه دوم، بیشتر زمان ساخت و ساز می باشد. در این دوران، رشد جنین سریع تر از قبل می باشد و شما نیز دیگر از بی اشتهایی و تهوع ماه های اول بارداری رنج نمی برید. از این دوره، می توانید تغییرات وزن جنین و تاثیرات آن را حس کنید.

رشد جنین

سرعت رشد جنین، در طول ماه چهارم بارداری، مقداری کند می شود، اما خیلی زود، دوباره به رشد سریع خود ادامه می دهد. جنین در ماه ششم بارداری، 60 درصد از طول و 20 درصد از وزن زمان تولد خود را به دست می آورد. همه این رشد، به وسیله مواد غذایی که از طریق جفت از خون شما به جنین منتقل می شود، امکان پذیر است.

تغذیه مادر

عوارض بارداری در سه ماهه دوم، بسیار کم شده است. در این زمان، داشتن تغذیه صحیح به جهت تکامل کودک و حفظ سلامت شما، از اهمیت بالایی برخوردار است. بهتر است تا می توانید غذا ها را به صورت تازه مصرف کنید. مصرف لبنیات را فراموش نکنید. از خوردن غذا های پر نمک و شور پرهیز کنید. سه ماهه دوم بارداری را می توان، بهترین مرحله در کل دوران بارداری از نظر داشتن وضعیت جسمانی مناسب و اشتها دانست. بنابراین، از این زمان به بهترین نحو استفاده کنید و از مصرف غذا هایی که باعث افزایش وزن می شود خودداری کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 114 کاربر 3.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...