دانشنامه فرزند

آماده کردن شیر خشک در بطری
شیشه شیر

دانشنامه فرزند: در هفته های نخست تولد نوزاد، لازم است همیشه مقداری شیر آماده در یخچال داشته باشید تا هر وقت که کودک از گرسنگی گریه کرد بتوانید به سرعت و به راحتی به او پاسخ دهید. مراحل آماده کردن شیر خشک در بطری در ادامه توضیح داده شده است.

  1. کتری را برای آب کشیدن وسایل استریل شده بجوشانید. آسان ترین راه آن است که مایع استریل کننده را از داخل دستگاه استریل بیرون بریزید، سپس روی تمام وسایل داخل آن آب جوش بریزید. اگر دستگاه استریل ندارید، برای استریل کردن می توانید شیشه شیر را چند دقیقه در آب جوش بجوشانید. دست های تان را بشویید، همه وسایل را خارج کنید و روی کاغذ خشک کن بگذارید تا آب شان کشیده شود.

  2. کتری را خالی کنید، آن را با آب تازه شیر لوله کشی سرد پر کنید و مجدد بجوشانید. آب جوش را در بطری ها بریزید و آن ها را تا حد مشخصی که از قبل تعیین کرده اید پر کنید. هنگام نگاه کردن به خطوط شیشه مدرج، شیشه را تا سطح چشمان تان بالا بیاورید تا بطری را به طور دقیق پر کنید و غلظت شیر کودک در حد درست باشد.

  3. قوطی شیر خشک را باز کنید و با پیمانه مخصوص داخل آن مقداری شیر خشک بردارید. هر بار پیمانه را با پشت چاقوی استریل شده صاف کنید. پیمانه نباید انباشته از پودر باشد و نیز نباید پودر را به داخل آن فشار دهید.

  4. پیمانه های شیر خشک را در بطری بریزید. فقط تعداد پیمانه توصیه شده روی قوطی را اضافه کنید و نه بیشتر. پودر به سرعت در آب داغ حل می شود.

  5. صفحه گرد و حلقه را روی بطری قرار دهید و شیشه را خوب تکان دهید تا شیر خشک مخلوط شود. این شیر را به مدت حداکثر 24 ساعت در یخچال می توانید نگه دارید.

  6. هنگام استفاده شیرهای از قبل آماده تنها کافی است که شیشه شیر را در یک ظرف آب گرم قرار دهید تا شیر به اندازه مورد نیاز گرم شود. شیشه شیر را در ماکروویو قرار ندهید.

مراحل آماده کردن شیشه شیر خشک

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه با شیر خشک» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...