دانشنامه فرزند

پاسخ به سوالات کودکانه: من از کجا آمده ام؟
من از کجا آمده ام؟

دانشنامه فرزند: معمولا این اولین پرسشی است که یک کودک خردسال درباره حقایق زندگی می پرسد. در کودکان بزرگ تر این پرسش نشانه شروع فهم کودک از خود به عنوان یک شخص منحصر به فرد است که پس از شش سالگی به سرعت جای خود را به پرسش پر معناتر «جنسیت چیست؟» می دهد.

پاسخ برای سنین 2 تا 4 سال

تو در شکم مامان به وجود آمدی و تا زمان به دنیا آمدن، آنجا در امنیت و آرامش رشد کردی.

پاسخ برای سنین 4 تا 6 سال

تو را یک لک لک با خود نیاورد و این فقط یک داستان است. مثل همه بچه ها تو از اسپرم بابا و تخمک مامان به وجود آمدی. اسپرم بابا و تخمک مامان در شکم مامان به هم پیوستند تا تو را به وجود بیاورند. بنابراین تو شخصی مهم و ترکیبی دوست داشتنی از مامان و بابا هستی.

پاسخ برای سنین 6 تا 8 سال

اسپرم های بابا در بیضه ها درست می شوند. بیضه ها در یک کیسه پوستی قرار دارند که به آن کیسه بیضه گفته می شود. میلیون ها اسپرم کوچک که در بیضه ها درست می شوند در مایعی شناورند. تخمک های مامان در داخل بدن او در دو عضو تخمک ساز به نام تخمدان رشد می کنند. هر ماه تخمدان های مامان یک تخمک به وجود می آورند، یکی از میلیون ها اسپرم بابا و تخمک مامان به هم پیوستند تا کودک جدیدی را به وجود آورند که تو هستی.

پاسخ برای سنین 8 تا 11 سال

تو به وجود آمدی چون بابا و مامان همدیگر را دوست دارند و می خواستند بچه ای داشته باشند. برای به وجود آمدن تو میلیون ها اسپرم بابا در بدن مامان به سمت رحم حرکت کردند. اسپرم ها با تکان دادن دم های درازشان با سرعت شنا می کنند. برای اطمینان از اینکه بچه قوی و سالم خواهد بود فقط سریع ترین اسپرم به تخمک می پیوندد تا زندگی بچه جدیدی شروع شود. هنگامی که بچه ای در رحم زنی در حال رشد است به آن زن باردار گفته می شود. تقریبا نه ماه طول می کشد تا بچه به اندازه کافی رشد کند و به دنیا بیاید. مردها نمی توانند بچه دار شوند زیرا رحم ندارند. پسر شدن یا دختر شدن بچه بستگی به این دارد که کدام اسپرم به تخمک بپیوندد زیرا بعضی اسپرم ها پسر و بعضی دیگر دختر به وجود می آورند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 23 کاربر 3.6 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...