دانشنامه فرزند

پاسخ به سوالات کودکانه: کودک چگونه به دنیا می آید؟
کودک چگونه به دنیا می آید؟

دانشنامه فرزند: مانند بزرگسالان فرآیند زایمان برای کودکان نیز بسیار جالب است، اما هیچ تصوری از نحوه انجام آن ندارند. هر چقدر آن ها خردسال تر باشند توضیحات ساده را راحت تر می پذیرند.

پاسخ برای سنین 2 تا 4 سال

پس از مدتی نوزاد آنقدر بزرگ می شود که دیگر در شکم مامان جا نمی گیرد. برای همین باید به دنیا بیاید و من آن موقع هم تو را دوست خواهم داشت.

پاسخ برای سنین 4 تا 6 سال

نوزاد وقتی به غذای بیشتر از آنچه که می تواند از مامان بگیرد نیاز پیدا کند و آنقدر بزرگ شود که توی شکم مامان جا نگیرد آماده به دنیا آمدن می شود. برای اینکه کودک سالم به دنیا بیاید بابا مرا به بیمارستان می برد. مامان بزرگ از تو مراقبت خواهد کرد و فردا بابا تو را به دیدن من می آورد. بعد از چند روز همه ما همراه با نوزاد در خانه خواهیم بود. من همیشه تو را دوست خواهم داشت.

پاسخ برای سنین 6 تا 8 سال

رحم به طور طبیعی محکم بسته است تا کودک سالم بماند، اما زمانی که بچه آماده به دنیا آمدن شود قسمت پایین رحم که به آن گردن رحم می گویند کم کم مثل کش باز می شود و عضلات قوی رحم بچه را به سمت پایین می رانند تا بچه از بین پاهای مامان به دنیا بیاید. این اتفاق چند ساعت طول می کشد. زمانی که نوزاد به دنیا می آید احتمالا کمی گریه می کند و برای نخستین بار اطراف خود را نگاه می کند. بعضی از بچه ها پر مو و برخی کم مو هستند و بیشتر آن ها تا حدود شش ماهگی دندان در نمی آورند.

پاسخ برای سنین 8 تا 11 سال

وقتی بچه آنقدر بزرگ می شود که دیگر غذای دریافتی از مادر برایش کافی نیست می فهمد که باید به دنیا بیاید. راه خروج از رحم به سمت پایین و از میان گردن رحم است که در طول بارداری محکم بسته است. وقتی بچه آماده به دنیا آمدن شود عضلات رحم، گردن رحم را باز می کنند و بچه را به سمت پایین می رانند. به مسیر خروج کودک مجرای زایمان هم می گویند. این کار ممکن است در مادر درد ایجاد کند. زنانی که قرار است بچه به دنیا بیاورند تحت مراقبت پزشک یا پرستارهای مخصوصی قرار می گیرند که به آن ها ماما می گویند. پس از زایمان درد از بین می رود و مجرای زایمان و رحم به اندازه طبیعی خود باز می گردند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 2.8 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...