دانشنامه فرزند

سوالات کودکانه: خدا چیست؟
دعای کودک

دانشنامه فرزند: شما به عنوان والدین چه افرادی معتقد باشید و چه نباشید، احتمالا فرزندتان در مرحله ای از زندگی پرسش هایی صریح و موشکافانه درباره ماهیت خداوند از شما خواهد پرسید. پس بهتر است خود را آماده کنید و ببینید پاسخ های تان چگونه باید باشد.

  • نسبت دادن ویژگی های انسانی به خدا کار اشتباهی است.

  • اگر شما فرد مومنی هستید طبیعتا دوست دارید فرزندتان مانند شما فکر کند و برعکس. ایمان داشتن برای سعادت و آرامش انسان ها امری ضروری است، اما اگر کودک شما تردید دارد یا به اندازه کافی اشتیاق نشان نمی دهد سعی کنید به او زیاد سخت گیر نباشید. به تدریج که فرزندتان بزرگ تر می شود به او کمک کنید که خودش در این باره تصمیم بگیرد و انتخاب کند.

  • یک زندگی سالم معنوی چیزی است که همه کودکان از آن سود خواهند برد، به شرط اینکه از آن استفاده کورکورانه جهت توجیه اعمال سیاسی و یا حتی نظامی نشود.

  • اساس اکثر ادیان نیاز انسان برای رسیدن به تکامل از طریق شناخت خداوند است تا جایی که می توانید ایمان را با جهانی که در آن زندگی می کنیم و حقیقت رفتار انسان ها ربط دهید. به فرزندتان یاد دهید که انسان ها عموما خدا را منشا خوبی ها و عشق می دانند.

  • حتی اگر خود شما اعتقاد محکمی ندارید باز هم نیازمند به توضیح دادن درباره معنای واژه «خدا» هستید. پس بهتر است برای این موضوع پاسخی داشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تربیت» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...