دانشنامه فرزند

چگونه می توان به کودک مبتلا به اوتیسم کمک کرد؟
اوتیسم

دانشنامه فرزند: تشخیص اوتیسم در فرزند شما احتمالا ضربه دردناکی خواهد بود، زیرا به یک تعبیر احساس می کنید که فرزند خود را از دست داده اید و واقعا هم ممکن است آن نوع کودکی را که تصور می کردید دارید از دست داده باشید. با این حال با مراقبت و آموزش می توان به افراد مبتلا به اوتیسم کمک کرد زندگی خود را تا حد امکان با حرمت و عدم وابستگی به سر ببرند.

اگر کودک مبتلا به اوتیسم بتواند تا سن دوازده سالگی در یک مدرسه معمولی ثبت نام کند که این امر تقریبا در مورد نیمی از کودکان مبتلا به اوتیسم تحقق می یابد، احساس انزوای والدین تخفیف می یابد و زندگی امید بخش تر می شود. «آغوش درمانی» یکی از روش هایی است که در مورد کودکان مبتلا به اوتیسم به کار می رود. در آغوش درمانی پدر یا مادر، کودک خود را علیرغم گریه کردن، جیغ کشیدن، لگد زدن و مبارزه او آن قدر به زور نگه می دارند تا کودک آرام شود. این کار ممکن است یک ساعت طول بکشد و پدر یا مادر را از نفس بیندازد، ولی در عوض در پایان این مدت مرحله ای از تماس جسمانی همراه با محبت، آرامش و ملایمت بین کودک و والدینش آغاز می شود و کودک می آموزد نسبت به شما پاسخ دهد و ارتباط برقرار کند و آشکارا به تبادل عشق و محبت می پردازد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «کودکان استثنایی» واقع در بخش «پیش دبستانی» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...