دانشنامه فرزند

رژیم غذایی متعادل

دانشنامه فرزند: داشتن یک رژیم غذایی متعادل، یکی از مهم ترین گام هایی است که در طول دوران بارداری باید بردارید، تا بتوانید سلامت خود و فرزند تان را تضمین کنید. این موضوع شاید به نظر ساده بیاید اما در عمل تنها تعداد کمی از مردم در این راه موفق می شوند. هیچ غذایی به تنهایی نمی تواند پاسخ گوی تمام نیاز های شما باشد. در واقع باید به نحوه کنار هم قرار دادن مواد غذایی توجه خاصی داشته باشید.

هرم راهنمای غذایی

اولین گام برای تدوین یک برنامه غذایی متعادل، دانستن میزان مصرف از هر غذا در برنامه است. هم زیاد تر خوردن و هم کم تر خوردن از هر ماده غذایی، می تواند برای شما مضراتی در بر داشته باشد. هرم راهنمای غذایی USDA، تناسب نسبی از وعده های غذایی که به طور روزانه در هر گروه باید بخورید، نشان می دهد.

جدول مواد غذایی ضروری

اطلاع از میزان متوسط مواد اصلی ضروری در هر 24 ساعت، برای خانم های باردار می تواند در داشتن رژیم غذایی متعادل، به شما کمک کند.

مواد میزان مصرف
پروتئین 78 گرم
کلسیم 1.5 گرم
آهن 15 میلی گرم
ویتامین A 6000 واحد
ویتامین B1 یا تیامین 1.3 میلی گرم
ویتامین B2 یا ریبوفلاوین 2 میلی گرم
ویتامین B6 یا نیاسین 20 میلی گرم
ویتامین C 100 میلی گرم
ویتامین D 400 واحد

هشدار: موارد ذکر شده، به طور متوسط، برای هر کس در نظر گرفته شده است و برای افراد مختلف می تواند متفاوت باشد. بهترین راه، مراجعه به مشاور تغذیه و دریافت یک برنامه غذایی متناسب با نیاز های بدن تان می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 4 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...