دانشنامه فرزند

نوزاد

دانشنامه فرزند: شما نه ماه بی صبرانه منتظر چنین روزی بودید. اکنون دیگر می توانید فرزند خود را در آغوش بگیرید. او از همین روز های نخست، شروع به شناختن شما می کند. از وجود او نهایت لذت را ببرید و نگرانی ها را از خود دور کنید.

رشد فرزند شما

از آن جایی که فرزند تان در رحم شما تا این اواخر به صورت جمع بوده است، احتمالا اکنون به صورت خمیده به نظر برسد و انگار در حال نگاه کردن به خودش است. ممکن است احساس کنید او به صورت مچاله شده می باشد و دست و پا هایش به صورت کامل کشیده نمی باشد. حتی ممکن است علایمی از پای چماقی را در فرزند خود مشاهده نمایید.

نگران نباشید: فرزند شما به مرور زمان حالت کشیده خود را پیدا خواهد کرد و تا زمانی که به 6 ماهگی برسد این موضوع به طور کامل انجام می گیرد و کشیدگی طبیعی خود را به دست می آورد.

در واقع، او باید از زندگی در محیط گرم داخل رحم شما خداحافظی کرده و خود را با شرایط محیطی جدید، تطبیق دهد. ممکن است در این زمان یک پتوی گرم، برای او بسیار لذت بخش باشد.

زندگی شما: شما پدر و مادر شده اید!

شما بچه دار شده اید، این یک واقعیت است. در حال حاضر او همه زندگی شما است. شما با فرزند تان در یک خانه هستید و او از لحاظ عاطفی، نگهداری و تغذیه به شما وابسته است. بدون شک از این که چه کار هایی باید انجام دهید، اطلاعات کافی دارید. سایت فرزند مقدار زیادی مقاله و ابزار برای تازه کردن حافظه شما آماده کرده است و نکات جدیدی را به شما آموزش می دهد.
در این هفته بهترین توصیه ای که می توانیم به شما بکنیم این است که، سعی نکنید که یک باره در مراقبت از فرزند تان تبدیل به یک استاد شوید. سخت نگیرید و اجازه دهید همه چیز به آرامی پیش برود. نوزاد شما با دوام تر از چیزی است که فکر می کنید. او برای شما می ماند و شما نیز برای او می مانید. مانند شکل گیری تمام روابط خوب، این نیز کمی طول خواهد کشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 99 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...