دانشنامه فرزند

تغذیه مردان برای افزایش قدرت باروری
تغذیه مردان

دانشنامه فرزند: در باور سنتی معمولا زنان را مسئول ناباروری یک زوج می دانستند اما امروزه می دانیم که مردان و زنان نقش برابری در مشکلات ناباروری دارند.

چنین تصور می شود که باروری مردان به طور کلی کاهش پیدا کرده است. مطالعات انجام شده حاکی از آن است که تعداد اسپرم مردان در سراسر جهان کاهش یافته است. به نظر می رسد عوامل محیطی مانند آلاینده ها و آفت کش ها ممکن است در این روند نقش داشته باشند اما هنوز به طور قطع مشخص نمی باشد. عوامل مربوط به روش زندگی شامل تغذیه خوب ممکن است در باروری مردان نقش داشته باشد. مردان می توانند برای آماده سازی خود قبل از بارداری همسرشان اقدامات زیر را انجام دهند:

  • مواد غذایی مصرف کنند که سرشار از ویتامین ها و مواد معدنی باشند و از میوه ها، سبزیجات، غلات کامل و گوشت تشکیل شده باشند.

  • میزان ورودی چربی های سالم به بدن را افزایش دهند و از میزان چربی های ناسالم اشباع شده و ترانس که ممکن است موجب کاهش تعداد اسپرم شود بکاهند.

  • هر روز یک مولتی ویتامین مینرال مصرف کنند تا در صورت وجود هر کمبودی در بدن آن را برطرف نمایند اما در مصرف مکمل ها زیاده روی نشود.

  • به سوی عادت های سالم حرکت کنند برای مثال از کشیدن سیگار و نوشیدن الکل خودداری کنند، استرس خود را مدیریت کنند و فعالیت جسمانی را افزایش دهند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 26 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...