دانشنامه فرزند

مصرف ماهی در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: از آن جایی که اسیدهای چرب امگا 3 یکی از اجزای بافت های مغزی می باشند چنین فرض می شود که مغز جنینی که بتواند از سطح بالای این اسیدهای چرب در رژیم مادر بهره مند شود از آن سود خواهد برد.

اضافه کردن ماهی به رژیم غذایی شما راهی عالی برای رساندن اسیدهای چرب امگا 3 و پروتئین به بدن تان است اما یک نقطه ضعف بزرگ در خوردن ماهی وجود دارد، به دلیل آلودگی های انسانی برخی از ماهی ها امروزه حاوی مقادیری جیوه می باشند که می تواند به سیستم عصبی جنین آسیب وارد کند. ماهی هایی که خطر بیشتری دارند ماهی های بزرگ و با عمر طولانی هستند که مقدار جیوه بیشتری از محیط اطراف در بدن آن ها تجمع می کند. بیشتر ماهی های پر طرفدار مانند تن یا ماهی قزل آلا سطح جیوه کمتری دارند و خوردن آن ها در بارداری بی خطر است. به هر حال حتی ماهی های کم خطرتر نیز باید به حد تعادل مصرف شوند.

هشدار: بیش از دو یا سه نوبت در هفته ماهی نخورید.

زنان باردار نباید ماهی را از رژیم غذایی خود حذف کنند زیرا با این کار یک منبع مهم مواد غذایی که برای رشد و تکامل جنین اهمیت زیادی دارد را از دست خواهند داد. اگر مصرف ماهی شما در یک هفته بیش از میزان توصیه شده باشد جایی برای نگرانی نیست، به سادگی می توانید هفته بعد از آن ماهی کمتر بخورید. مهم ترین نکته این است که میزان مصرف خود را در طول هفته ها یا ماه های بارداری در حد متعادل نگه دارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...