دانشنامه فرزند

پایان هفته پنجم

دانشنامه فرزند: فرزند شما به بودن در رحم تان و محیطی آرام خو گرفته است. اکنون که به دنیا آمده بهتر است کمی فضا را آرام نگه دارید تا به مرور زمان به شرایط جدیدش عادت کند. او اکثر مواقع خواب است از این فرصت استفاده کنید و شما نیز به خود استراحت دهید تا انرژی تحلیل رفته در اثر زایمان را مجددا به دست آورید.

رشد فرزند شما

فرزند تان به شما لبخند می زند، پس خود را آماده یک لبخند زیبا و بدون دندان، به پاس زحمات عاشقانه ای که کشیده اید کنید. این لبخند، باعث ذوب شدن قلب شما می شود. حتی اگر در بدترین زمان ممکن باشد.

زندگی شما: معاینه پس از زایمان

به زودی شما آخرین معاینه از مجموعه معاینات دوران بارداری خود را توسط پزشک یا مامای تان خواهید داشت. این معاینه جهت اطمینان از سلامت روحی و جسمی در اثر تنش های پس از زایمان است. پزشک یا ماما با معاینه بالینی، التیام یافتن واژن شما را از لحاظ زخم، بریدگی و کبودی بررسی خواهد کرد. اگر واژن شما بهبود یافته باشد، شما می توانید آزمایش پاپ اسمیر را انجام دهید.

پزشک محدوده میانی منطقه تناسلی یا پرینه را بررسی خواهد کرد تا مشکلی در بریدگی زایمان طبیعی وجود نداشته باشد. در صورتی که جراحی سزارین انجام داده اید، شکم شما را معاینه می کند.
در این معاینه سینه های شما نیز مورد بررسی قرار می گیرد. در صورتی که تغذیه با شیر مادر را انتخاب کرده اید، یک پرستار هر گونه مجاری مسدود در پستان که می تواند منجر به عفونت، از جمله ورم پستان گردد را مورد معاینه قرار می دهد. مناطق سخت یا دردناک می تواند نشان دهنده عفونت در پستان ها باشد.

احتمالا می خواهید بدانید که روابط جنسی را از چه زمانی می توانید آغاز کنید. البته به دلیل کمبود انرژی در اثر زایمان، که در خود احساس می کنید، ممکن است تمایلی به نزدیکی در هفته ها یا ماه های آینده نداشته باشید. صرف نظر از سطح تمایل شما، بهتر است یک راه مطمئن، برای جلوگیری از بارداری مجدد را در نظر بگیرید.

مراقب سلامت روحی خود باشید. به طور میانگین 4 زن از 5 زن دچار افسردگی خفیف بعد از زایمان می شوند. اگر شما نیز جز این دسته می باشید و این احساس بیش از دو هفته به طول انجامید احتمالا دچار افسردگی پس از زایمان به طور جدی شده اید. در این صورت، بهتر است این موضوع را با پزشک خود در میان بگذارید تا یک داروی ضد افسردگی برای شما تجویز کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یک ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 25 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...