دانشنامه فرزند

برنامه شیردهی به نوزاد
شیردهی

دانشنامه فرزند: تغذیه نوزاد باید بلافاصله بعد از تولد شروع شود. این عمل نه تنها ادامه تغذیه جنین از داخل رحم مادر به محیط خارج می باشد بلکه موجب پیدایش رابطه عاطفی قوی میان مادر و نوزاد می گردد.

در ماه اول تولد به نوزادان باید برحسب میل و نیازشان شیر داده شود نه برحسب ساعت. در حقیقت خود نوزاد است که زمان شیر خوردن خود را مشخص می کند. نوزاد به تغذیه مکرر نیاز دارد تا ارضا گردد، یعنی 8 تا 12 بار در 24 ساعت باید به او شیر داده شود. در حقیقت هر یک تا یک و نیم ساعت در روز باید شیردهی انجام شود و در شب هر 4 ساعت یک بار. مجمع علمی آمریکا توصیه کرده است که هر موقع نوزاد علایم گرسنگی از خود نشان داد مانند هوشیاری کامل، جنب و جوش زیاد و مکرر، باز کردن و به اطراف بردن لب ها و دهان و بالاخره باز کردن دهان با تحریک گونه ها باید به او شیر داده شود. بعضی از مواقع نوزاد ممکن است 4 ساعت هم شیر نخورد که اگر نوزاد سالم است جایی برای نگرانی نیست، زیرا شیر معمولا از 1 تا 4 ساعت در معده نوزاد ممکن است بماند تا تخلیه شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برنامه زمانی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...