دانشنامه فرزند

علل اضافه نشدن وزن کودک در سال دوم تولد
تغذیه کودک

دانشنامه فرزند: ممکن است تصور کنید فرزندتان حتی به اندازه زنده ماندن نیز غذا نمی خورد و روز به روز لاغرتر می شود. ممکن است هر کاری که لازم بوده انجام داده اید تا او غذا بخورد ولی فایده ای نداشته است.

کم شدن اشتها در سال دوم تولد

اشتهای کودک در سال دوم تولد کمتر از سال اول می باشد زیرا در سال اول به وزن او 7 کیلوگرم اضافه می شود ولی در سال دوم تنها 2 تا 3 کیلوگرم وزن اضافه می کند. از طرف دیگر اشتهای کودکان از یک وعده تا وعده دیگر و از روزی تا روز دیگر متفاوت است. اشتهای کودکان معمولا در صبح بسیار کم است و میل ندارند صبح ها غذایی بخورند.

ادامه دادن غذاهای سال اول تولد

بسیاری از کودکان در سال دوم تولد غذاهای دوران شیرخواری یعنی حریره و غلات را دوست ندارند و این نوع غذاها را نمی خورند. شما باید در این سن غذایی را که کودک دوست دارد به او بدهید و در دادن غذاهایی که مورد علاقه او نمی باشند اصرار نورزید و هیچ گاه غذایی را به زور به کودک ندهید.

شیر دادن بیش از حد

اگر به فرزند خود در سال دوم تولد به دفعات شیر بدهید کودک به پستان مادر و مزه شیر عادت می کند و در حقیقت معتاد به شیر مادر می شود و هیچ غذای دیگری هم نمی خورد و چون شیر مادر برای کودک دو ساله کافی نیست دچار کمی وزن و سوء تغذیه می گردد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...