وضعیت های مناسب شیردهی

دانشنامه فرزند: اگر تصمیم گرفته اید نوزاد تان از شیر خود تان تغذیه کند، این کار نیاز به صبر و حوصله ی فراوان دارد. اگر این اولین بارداری شما می باشد مطمئنا تجربه ی کافی را ندارید و ممکن است این موضوع شما را کلافه سازد. سه روش اصلی برای شیردهی به نوزاد تان وجود دارد. البته الزامی به رعایت کردن یکی از این سه روش وجود ندارد و تنها راحتی شما و فرزند تان از اهمیت بالایی برخوردار است.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله طریقه شیردهی به نوزاد رجوع نمایید.

گهواره ای

این روش یکی از ساده ترین روش های شیردهی می باشد که برای اغلب مادران مناسب است. نوزاد خود را بغل کنید، به طوری که سرش در چین آرنج شما و کمرش بر روی ساعد دست تان، رو به روی پستان قرار گیرد. با انگشتان دست خود، ران ها و باسن او را نگه دارید. با دست دیگر خود، پستان تان را نگه دارید.

دراز کشیدن

در صورتی که سزارین کرده اید و بخیه ها موجب شده اند نشستن برای تان سخت باشد، این حالت را امتحان کنید. بر روی تخت دراز بکشید و نوزاد را کنار خود قرار دهید. بالشی در پشت و بالشی را در بین پا های خود قرار دهید. نوزاد را به پهلو روبه روی خود قرار دهید. می توانید به وسیله یک بالش، زیر سر نوزاد قرار دهید و با بالش دیگر، شانه خود را بالاتر آورید تا دهان نوزاد جلو پستان شما قرار بگیرد. این حالت برای شیردهی در نیمه شب نیز مناسب می باشد.

فوتبالی

این حالت معمولا در کسانی که عمل سزارین انجام داده اند و یا برای نوزادانی که وزن کمی دارند مناسب است. می توانید روی یک صندلی بنشینید و سر نوزاد را در کف دستان خود بگذارید و با ساعد خود بدن او را نگه دارید. قرار دادن یک بالش، در زیر دست، برای ایجاد یک تکیه گاه می تواند موثر واقع گردد. دست دیگر خود را که آزاد است می توانید جهت نزدیک کردن سینه به دهان نوزاد استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «شیردهی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 17 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان