دانشنامه فرزند

نام گذاری فرزندان دوقلو
دوقلو

دانشنامه فرزند: نام گذاری نوزادان دوقلو هم مانند سایر جوانب بزرگ کردن شان پیچیده تر از انتخاب نام برای یک کودک است. اگر پیش از به دنیا آمدن شان بدانید که دو فرزند خواهید داشت همه نوع ترکیب اسمی به ذهن تان می رسد.

به دقت به نام هایی که بر فرزندان تان می گذارید فکر کنید. نام دومی را فقط به این دلیل که به نام اولی بیاید انتخاب نکنید. نام، ما را از بقیه مردم جدا می کند و هویت منحصر به فرد ما را مشخص می سازد. نام هر یک از کودکان دوقلو او را از کودک دیگر که غالبا نیمه دوم او به شمار می آید متمایز می سازد. ما اغلب دوست داریم بدانیم که نام را خاص خودمان انتخاب کرده اند و برای والدین مان معنایی داشته است. هنگام تصمیم گیری برای نام گذاری دوقلوها به نکات زیر توجه کنید:

  • شاید در ابتدا جالب به نظر برسد که نام فرزندان تان را «جفتی» بگذارید اما ممکن است نام دوقلوها باعث شود مردم آن ها را نه دو نفر، بلکه یک واحد ببینند. نام های جفتی مانعی بر سر راه فردیت هستند. علاوه بر این به علت شباهت فراوان با هم اشتباه می شوند. فقط تصور کنید که چند بار قرار است در طول عمرتان بشنوید «کی؟ من؟» یا «فکر کردم با اون کار داشتی نه با من!»

  • برای دوستان، اقوام و آموزگاران دشوار است که به یاد بسپارند نام هر یک از دوقلوها چیست، به ویژه اگر نام ها هم قافیه باشند یا آهنگ شان یکی باشد. این موضوع حتی در مورد دوقلوهای همزاد هم رخ می دهد.

  • گذاشتن شکل های مذکر و مونث یک نام برای دوقلوهای دختر و پسر هم باعث می شود دیگران آن ها را به چشم یک واحد نگاه کنند.

  • به سایر دسته بندی های نام ها هم توجه کنید. اگر نام های قومی، باب روز، مشترک بین دختر و پسر و مشخص کننده جنسیت را برای یکی از کودکان می گذارید شاید بهتر باشد برای دیگری هم بگذارید.

  • انتخاب نام افرادی که برای تان عزیزند مانند پدربزرگ ها و مادربزرگ ها بر دوقلوها به این شرط کار خوبی است که از هر دو نام خوش تان بیاید. نباید یکی را از این قاعده مستثنی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «چند قلوها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...