چیدن ناخن های نوزاد

دست نوزاد

دانشنامه فرزند: از بین تمام امور مراقبت نوزاد به نظر می رسد هیچ چیز بیشتر از چیدن ناخن نوزاد برای والدین ترسناک نیست.

ناخن گیر یا قیچی

ناخن گیر در ابتدا ایمن تر از قیچی به نظر می رسد ولی در واقع ممکن است صدمه بیشتری وارد سازد. بهترین راهنمایی در این مورد استفاده از وسیله ای است که خودتان بیشتر به استفاده از آن عادت دارید زیرا تجربه واقعا اهمیت دارد و شما ممکن است دریابید که قیچی مانیکور خودتان به احتمال زیاد کمتر از قیچی نوک کند ناخن گیری نوزاد خونریزی ایجاد می کند. قیچی ناخن گیری نوزاد دارای نوک کند و غیر برنده بدون شک خطر کمتری دارد. مشکل بزرگ آن است که تیغه های قیچی نوزاد کمی ضخیم تر است و قرار دادن آن زیر ناخن های کودک مشکل است، بنابراین احتمال بیشتری برای نیشگون گرفته شدن پوست نوزاد وجود خواهد داشت.

زمان ناخن گیری

هنگامی که در حال آموختن چیدن ناخن نوزاد هستید صبر کنید تا بخوابد. در حالت خواب دست ها به حالت باز قرار می گیرند و دیگر مشت نیستند. قیچی یا ناخن گیر را در یک دست بگیرید و با دست دیگر نوک انگشت را از کنار ناخن به پایین بکشید. تمام طول آن را به طور مستقیم ببرید. چنانچه درباره گوشه های تیز ناخن نگران هستید می توانید با سوهان ناخن آن ها را هم صاف کنید. اگر انگشت بریده شد، محل بریدگی را فشار دهید، خون خیلی زود بند خواهد آمد. همچنین می توانید کمی کرم آنتی بیوتیک روی انگشت بمالید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «حمام و نظافت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط