دانشنامه فرزند

پایان هفته سوم

دانشنامه فرزند: به احتمال زیاد در این زمان، گریه های کودک، شما را کلافه کرده است و شما در این باره حالت درماندگی و گاهی احساس گناه می کنید. اما بهترین توصیه ما به شما حفظ آرامش است. دلایل گریه او را تشخیص دهید و سعی در رفع مشکلاتش و اموری که موجب آرامش او می شود، می تواند کمک بزرگی کند.

رشد فرزند شما

کودکان به مکیدن علاقه زیادی دارند و یک نیاز برای آن ها محسوب می گردد، پس از این موضوع دلسرد نشوید. در واقع شما می توانید با آشنا کردن فرزند تان با پستانک آرامش را به او برگردانید. حتی در مواقعی ممکن است او را در حال مکیدن انگشت شستش مشاهده نمایید.
برخی از متخصصین، بر این عقیده می باشند که استفاده از پستانک در زمان چرت زدن یا در هنگام خواب موجب کاهش سندرم مرگ ناگهانی نوزاد می شود. هم چنین می گویند در صورتی که در هنگام خواب پستانک از دهان او به بیرون افتاد نیازی به باز گرداندن به دهانش نمی باشد.

زندگی شما: وابستگی

برخی از مادران، عشق و علاقه را از همان ابتدا در خود احساس می کنند و این همان وابستگی است که انتظار می رود به وجود بیاید. وابستگی یک احساس جادویی است. برای حدود نیمی از مادران، برقراری ارتباط ممکن است کمی به طول بیانجامد.

تولد، زایمان و بهبود بعد از زایمان، تجربه جدیدی برای بدن شما هستند، به خصوص اگر عوارضی نیز به دنبال داشته باشند. نداشتن وقت کافی برای نوزاد و هم چنین نگهداری از او به بهترین نحو می تواند موجب تشدید اضطراب شما گردد. ارتباط برقرار کردن با نوزاد تان خیلی متفاوت از احساساتی است که نسبت به دیگران دارید. بنابراین، در صورتی که احساس شما نسبت به فرزند تان مانند یک کودک غریبه است، احساس گناه نکنید. مطمئن باشید، در نهایت، روزی می رسد که تصور زندگی بدون او برای شما غیر ممکن خواهد بود.

اگر پس از گذشت چند هفته، هم چنان احساس سردی و حتی گاهی خشم و عصبانیت در شما وجود داشت؛ به احتمال زیاد شما دچار افسردگی پس از زایمان شده اید. حدود ده درصد از مادران به علت تغییرات هورمونی به وجود آمده، دچار این مشکل می گردند. علایم دیگری علاوه بر احساسات چند گانه درباره حس مادری، مانند بی خوابی، اضطراب، تغییر در اشتها و تصور صدمه زدن به خود و کودک نیز ممکن است داشته باشید.

افسردگی پس از زایمان، مانند تناسب اندام نیست که شما بتوانید آن را کنترل کنید. بلکه بهتر است در صورت مشاهده علایم هر چه سریع تر به ماما یا پزشک خود مراجعه نمایید و منتظر زمان معاینه بعدی نباشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نوزاد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 31 کاربر 4.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...