دانشنامه فرزند

احساسات مادرانه در مقابل دوقلوها
دوقلوها

دانشنامه فرزند: فرزندان تان به دنیا آمده اند و شما هنوز مطمئن نیستید که چه احساسی دارید یا چه احساسی باید داشته باشید. بسیاری از عوامل بیرونی بر احساساتی که در ابتدا نسبت به فرزندان تان دارید تاثیر می گذارند.

تا چند هفته یا حتی چند ماه پس از تولد فرزندان تان ممکن است تغییرات پس از زایمان احساسات متلاطمی به شما بدهد. بدن تان هنوز به حالت طبیعی برنگشته و شاید تردید داشته باشید که در آینده نیز به حال طبیعی برگردد. کودکان به جای شما مرکز توجه شده اند. ممکن است حس کنید که با مسئولیت بزرگ کردن این دو کودک کوچک از پا در می آیید و در عین حال راضی نباشید گوشه ای از مراقبت از کودکان را به دیگران و حتی به پدرشان بسپارید. ممکن است به شدت احساس مالکیت داشته باشید یا شاید احساس کنید از آن ها فاصله دارید و هر دو حس طبیعی می باشند.

بهبودی جسم و روح پس از بارداری و زایمان دوقلویی دشوارتر از بارداری و زایمان یک نوزاد است. تولد دوقلوها مستلزم ایجاد یک الگوی جدید است. تا زمانی که این الگو شکل گیرد و شما آن را در زندگی خود بگنجانید ممکن است احساس سردرگمی و عدم اعتماد به نفس کنید. کم کم که واقعیت دوقلو داشتن در ذهن تان رسوخ می کند ممکن است در حالی که به آن ها نگاه می کنید که کنار هم دراز کشیده اند به شدت دچار احساساتی چون حیرت، لذت و هیجان شوید. ممکن است به دلایل مختلف به این یا آن کودک احساس نزدیکی بیشتری کنید. اگر چنین احساساتی وجود دارند آن ها را انکار نکنید. ضمن مراقبت از دوقلوها و آموختن چگونگی آشنایی با آن ها دچار فراز و فرودهای عاطفی فراوانی خواهید شد. در روزهای خوب که همه چیز طبق برنامه پیش می رود ممکن است احساس کنید از همه برتر و خوش اقبال ترید و در روزهای بد که گویی هیچ چیز درست از آب در نمی آید ممکن است احساس بی کفایتی و فقدان تسلط کنید و از خود بپرسید که چرا دو کودک را هم زمان برای تان فرستادند.

احتمالا در مقابل اظهار نظرها یا عقاید دیگران در مورد شیوه مادری کردن خود آسیب پذیرید. بیاموزید که به ندای دل خود گوش کنید. هر یک از دوقلوها، سایر اعضای خانواده و خودتان را همان گونه که هستید بپذیرید و دوست بدارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «موقعیت های خاص» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...