دانشنامه فرزند

بیست و یک ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: در این سن فرزند شما ممکن است 20 تا 50 کلمه را بتواند بیان کند و جملات سه کلمه ای بسازد. کودک روزانه در حال یادگیری کلمات جدید است و این کلمات را به واژگان خود اضافه می کند.

زندگی در لحظه

کودکان در این بازه سنی فعالیت های روزانه را با انرژی غیر قابل کنترلی انجام می دهند، گاهی ممکن است احساس کنید انرژی فرزندتان تمام نشدنی است. ویژگی بارز یک کودک در بیست و یک ماهگی، زندگی در لحظه است. هر فعالیتی برای کودک به نوبه خود نوعی چالش محسوب می شود. در شرایطی که متوجه رشد و پیشرفت کاری در خود شود نمی تواند جلوی خود را بگیرد، ممکن است متوجه شوید هنگامی که روی بوم در حال نقاشی است پایه بوم را هم رنگی می کند.

آداب غذا خوردن

در این سن معمولا تا حد قابل قبولی مهارت به تنهایی غذا خوردن در کودک شکل گرفته است. این که کودک مایل به استفاده از این مهارت ها بر سر میز هست یا خیر حکایت دیگری است. هر کودکی بسته به خلق و خویش تمیز یا کثیف غذا می خورد. آداب غذا خوردن آن قدر تا پیش از دو سالگی در کودک پیشرفت می کند که با کوچک ترین اشتباهی نظیر ریختن غذا یا نوشیدنی روی لباس یا کثیف شدن دست شان احساس ناراحتی می کند. از طرفی دیگر ممکن است فرزندتان با غذایش مانند رنگ انگشتی برخورد کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...