دانشنامه فرزند

بیست و یک ماهگی: هفته چهارم

دانشنامه فرزند: در طول روز برای کودک آواز بخوانید و با عروسک های انگشتی نمایش اجرا کنید. این کارها به یادگیری کلمات و تقویت حافظه او کمک می کند. هنگامی که برای فرزندتان شعر می خوانید سعی کنید برای تکمیل قافیه ها از او کمک بخواهید.

غذا خوردن با بهانه گیری

اکثر کودکان در این سن با غذا خوردن بسیار همکاری می کنند و ایراد نمی گیرند اما برخی دیگر بهانه جویی می کنند. ممکن است فرزند شما از آن دسته کودکان باشد که از قاطی شدن 2 غذا با هم خوشش نیاید و نوعی رفتار وسواس گونه در او شکل بگیرد، مثلا فقط به یک یا دو نوع غذا علاقه نشان دهد یا فقط غذاهای سفید و زرد (مانند نان، ماست و پنیر) را بخورد یا شاید مثل خیلی های دیگر از همسن و سالانش از خوردن سبزیجات دوری کند.

بهتر است در این مورد زیاد سخت گیری نکنید. همان غذایی که برای سایر افراد خانواده تهیه می کنید جلوی او نیز بگذارید و اجازه دهید خوراکی مورد علاقه اش را از غذا جدا کند. نگران نباشید فرزندتان از گرسنگی نمی میرد و با این نوع رفتارهای وسواسی بزرگ نمی شود.

ایجاد برنامه روزانه

برای کودک تان برنامه ریزی کنید و به برنامه ها عمل کنید. برای استراحت نیمروزی، غذا خوردن و زمان خواب برنامه تنظیم کنید. یک برنامه روزانه متداول برای یک کودک نوپا آرامش خاطر ایجاد می کند و به کنترل رفتار او کمک می کند. کودک در این سن هنوز قادر به حدس زمان نمی باشد و با طرح یک برنامه معین کم کم یاد می گیرد برنامه بعدی چیست. اگر کودک از حرکت بعدی خود آگاه باشد با مقاومت کمتری از طرف او روبرو خواهید شد. البته خیلی هم بر سر طبق روال پیش رفتن سخت گیر نباشید مهم این است که همه چیز مشابه هر روز و کم و بیش به همان ترتیب پیش برود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

در حال بارگذاری ...