دانشنامه فرزند

دو ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: شما باید جهت معاینه و اندازه گیری قد، وزن و اندازه سر فرزند تان به دکتر مراجعه نمایید. پزشک قدرت بینایی، شنوایی، قلب و ریه فرزند تان را بررسی خواهد کرد. اینک بهترین زمان برای آن است که سوال هایی در رابطه با تصمیم برای تغذیه با شیر مادر، زمان بازگشت به کار، الگوی خواب کودک و اجابت مزاج از پزشک کودک تان بپرسید. در این دوران واکسن های هپاتیت ب، فلج اطفال، DTaP (دیفتری، کزاز، سیاه سرفه) توصیه می شود.

رشد فرزند شما

فرزند شما قادر به تشخیص صدا های آشنا و سایر صدا ها می باشد. اکنون او به یک شنونده بهتری تبدیل شده است و می تواند نسبت به صدا های اطراف عکس العمل نشان دهد. صدا هایی که از سمت خاصی به گوش می رسد، می تواند توجه فرزند شما را به خود جلب کند.
صحبت مداوم شما با او، هر چند به ظاهر یک طرفه، می تواند به پیشرفت حس کودک شما نسبت به محیط کمک کند. ممکن است او هنگام صحبت کردن به دهان شما نگاه کند و مجذوب این شود که چگونه این کار ممکن است. شما باید توانایی های خود را برای برقراری ارتباط با نوزاد در حال رشد، به کار ببرید. لبخند و گریه فرزند شما به معنای برقراری ارتباط با شماست.

زندگی شما: عشق به همسر

تنها تعداد کمی از زنان، مایل به برقراری رابطه جنسی پس از زایمان می باشند. در صورتی که جز این دسته از زنان نمی باشید، بدان معنا نیست که نتوانید علاقه تان را نسبت به همسر تان ابراز نمایید.
شما می توانید از طریق صحبت کردن با همسر تان، عشق خود را به او ابراز نمایید. مشکلات و استرس ها و فشار های عصبی خود را با او در میان بگذارید و هم چنین، در مورد روابط شیرین گذشته با او صحبت کنید. در میان جملات خود به جای جملات امری، از جملات احساسی استفاده کنید. برای مثال، به جای آن که بگویید امروز نهار را شما باید آماده کنید، بگویید من دوست دارم برای ناهار دست پخت شما را بخورم.

هنگامی که در زندگی روزمره خود احساس خستگی و ناتوانی می کنید، به جای غر زدن، به مشکلات تان لبخند بزنید. نگهداری از فرزند تان را برای زمان های کوتاهی به اعضای خانواده یا پرستاری مطمئن واگذار نمایید. دیدن یک فیلم یا بیرون رفتن برای شام و جدایی هر چند کوتاه، از فرزند تان می تواند برای شما بسیار مفرح باشد. روابط جنسی تنها راه ابراز عشق و علاقه نیست، گاه یک نوازش یا یک بوسه می تواند به شما آرامش توصیف ناپذیری بدهد که نیاز به صرف انرژی خیلی زیادی هم ندارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «دو ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 30 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...