دانشنامه فرزند

بیست و دو ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: ممکن است فرزندتان در استفاده از ضمایر مشکل داشته باشد و این مسئله کاملا طبیعی می باشد. نیازی به اصلاح مدام اشتباهات او نیست تنها کافی است هنگامی که با او صحبت می کنید از ضمایر صحیح استفاده کنید تا کودک به مرور این موضوع را بیاموزد.

خواسته های کودک نوپا

قطع کردن صحبت های شما یک راه آزار دهنده اما موثر برای جلب توجه تان از سوی کودک است. کودک نوپا اغلب زمانی که والدینش چه از لحاظ عاطفی و چه از لحاظ جسمانی برای مدت زمانی غایب هستند برای مثال هنگام صحبت با تلفن یا نشستن پشت کامپیوتر، صحبت های شان را قطع می کند. بهتر است برای جلوگیری از این موضوع کارهای تان را در زمان خواب کودک انجام دهید و یا هنگامی که مشغول هستید می توانید با دست کشیدن و یا لبخند زدن به کودک با او در تماس باشید.

بیان جمله «یک دقیقه صبر کن» در مورد کودک بیست و دو ماهه ای که درکی از زمان ندارد موثر نمی باشد. سریع تسلیم خواسته او نشوید زیرا با این کار فرزندتان می آموزد پریدن وسط صحبت یا کار شما به لحاظ اجتماعی قابل قبول و موثر است. در عوض شما نیز توقعات منطقی داشته باشید، یک مکالمه چند دقیقه ای ایرادی ندارد اما شاید نیم ساعت صحبت کردن با تلفن از تحمل فرزندتان خارج باشد.

تغییر اندازه لباس ها

لباس های فرزندتان تقریبا هر دو یا سه ماه برایش کوچک می شود بنابراین می توانید با یکی از اقوام یا دوستان لباس ها را عوض کنید. همچنین می توانید لباس های قدیمی را به امانت فروشی یا موسسات خیریه بدهید. البته اگر تصمیم دارید عضو دیگری را نیز به خانواده خود بیافزایید بهتر است برخی از آن ها را نگه دارید. جهت دسترسی آسان تر می توانید لباس ها را در جعبه هایی که بر حسب اندازه و فصل مشخص می شوند دسته بندی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 5 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...