دانشنامه فرزند

پایان هفته چهارم

دانشنامه فرزند: برنامه واکسیناسیون کودک خود را چک کنید. از این زمان واکسن های سال اول او شروع می شود. واکسیناسیون یکی از مهم ترین بخش های معاینات کودک است و او را در برابر بیماری های جدی ای محافظت می کند.

رشد فرزند شما

فرزند تان برای برقراری ارتباط با شما، ممکن است صدا های مختلفی از خود تولید کند. تنها تعداد کمی از کودکان با صدای بلند می خندند. او با تولید صدا هایی مانند صدای پرنده و خرخر کردن، در حال صحبت نمودن مستقیم با شما است. هم چنین او از خیره شدن و زل زدن به شما لذت می برد.

اگر شما در حال انجام کاری باشید، صدا های ایجاد شده موجب لذت بردن او می شود. احساس نکنید که صحبت کردن با او احمقانه است، بلکه هر چه می توانید با او صحبت کنید زیرا باعث بر قراری ارتباط بهتر با او می گردد. هم چنین با این کار شما در واقع در حال آموزش زبان و فن سخن به او می باشید.

زندگی شما: احساسات چند گانه

حتی زمانی که باید شما به عنوان پدر و مادر جدید شاد ترین افراد روی زمین باشید، ممکن است احساسات کمی آزار دهنده و حس نا امیدی داشته باشید که مایل به صحبت درباره آن ها با دیگران نمی باشید. شما نه ماه فرزند خود را در خیال تان تجسم می کردید. اکنون او در کنار شما است و ممکن است کمی با تصورات تان متفاوت باشد. معمولا پدر و مادرانی که فرزند شان با یک مشکل خاص به دنیا می آیند کمتر چنین احساساتی دارند و این موضوع بیشتر در والدین با فرزندان سالم نمایان می گردد.

به هر حال شما، یک فرزند فوق العاده دارید و می توانید این موضوع را جشن بگیرید. در همین حال می توانید فرزند خیالی، که پیش از تولد برای خود ساخته بودید، را نابود و فرزند واقعی تان را در آغوش بگیرید. به ندرت کسی این موضوعات را بیان می کند، اما در واقع موضوعاتی طبیعی و انسانی است. بنابراین اگر شادی شما با کمی تاسف آمیخته است، احساس گناه نکنید. اگر در تنهایی خود غمگین هستید، شروع به شمردن نعمت هایی که دارید بکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یک ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 38 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:
کلیدواژه‌های مرتبط:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...