دانشنامه فرزند

بیست و دو ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: لازم نیست به فرزندتان در این سن راه درست بازی کردن با اسباب بازی های پیچیده و یا انجام کامل کارها را نشان دهید، کافی است کودک درک منفعلانه ای از معیارهای شما برای انجام پروژه ها مانند یک بازی قانون مند و فعالیت های روزانه مانند پوشیدن کفش را داشته باشد.

امتحان طعم های جدید

بهترین راه وادار کردن فرزندتان به امتحان طعم غذاهای خوب این است که به طور مداوم آن غذاها را بپزید. برخی کارشناسان تغذیه معتقدند حتی اگر کودک از دست زدن به غذای خاصی خودداری می کند چه برسد به امتحان مزه آن، بهترین کار این است که در معرض آن غذا قرار بگیرد. با 10 یا 20 بار و یا حتی بیشتر دیدن این غذا راضی به امتحان کردن آن خواهد شد. مقدار غذا را کم کنید تا بیشتر ترغیب شود. گاهی با تغییر ظاهر غذا نیز می توانید نظر کودک را تغییر دهید برای مثال کم بروکلی در سس یا سوفله ظاهر متفاوتی دارد. هرگز کودک را مجبور به مزه کردن یا تمام کردن غذایش نکنید. هیچ کس همه چیز را دوست ندارد. انتظار نداشته باشید فرزندتان آداب غذا خوردن را تمام و کمال رعایت کند. بوییدن، دست زدن و آغشتن غذا، راه هایی برای آشنا شدن با آن است.

از بین بردن میکروب ها

شستن دست ها بهترین راه محافظت از خانواده در برابر بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفولانزا می باشد. یک چهارپایه مقابل سینک قرار دهید تا دست کودک به شیر آب برسد. به فرزندتان آموزش دهید که چگونه دستش را به صابون آغشته کند و دست هایش را بشوید. برای از بین بردن میکروب ها، کف صابون را باید حداقل 20 ثانیه به دست ها بمالد. برای این کار می توانید از کودک بخواهید هنگامی که به دست هایش کف صابون می زند شعری بخواند و بعد از تمام شدن شعر دست هایش را آبکشی نماید. برای حذف بیشتر میکروب ها، به کودک بیاموزید برای عطسه یا سرفه کردن از دستمال استفاده کند اما انتظار نداشته باشید که در این سن مهارت کافی را بیابد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سال دوم» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 10 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...