دانشنامه فرزند

برنامه غذایی صحیح در سه ماهه اول بارداری
تغذیه

دانشنامه فرزند: سه ماهه اول بارداری زمانی است که رشد و تغییرات سریعی در آن رخ می دهد و شما باید با غذاهای مقوی از این رشد و تغییرات پشتیبانی کنید و در عین حال زمانی که از برای برخی از خانم ها غذا خوردن دشوار است به خصوص اگر دچار مشکلاتی از جمله تهوع، تنفر از غذاها و استفراغ شده اید.

فولات در سه ماهه اول بارداری در راس همه غذاها قرار می گیرد و باید وقتی در مورد غذاهای این دوره برنامه ریزی می کنید آن را در بالای لیست خود یادداشت کنید. بسیاری از بهترین غذاهای سه ماهه اول دارای فولات و دیگر مواد مغذی هستند که به رشد و نمو جنین کمک می کنند و آن ها نسبتا کم مزه هستند و خوردن آن ها دشوار نیست.

غذای خوب خوردن در سراسر دوران بارداری مهم است ولی در چند هفته اول بارداری اهمیت ویژه ای دارد. این چند هفته زمانی است که همه مشخصه های اصلی کودک مانند ستون فقرات، اعضا و دست و پاها شکل می گیرند. در حالی که بعضی مواد غذایی مانند اسید فولیک، آهن و کلسیم در این مرحله اهمیت زیادی دارند. رشد سریع تخم بارور به انواع مختلف ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین، کربوهیدرات ها و چربی نیاز دارد. بسیاری از غذاهای سالم مانند آجیل ها، تخم ها، سبزیجات، میوه ها، لبنیات، غلات و گوشت می توانند این مواد غذایی ارزشمند را به کودک برسانند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «تغذیه و وزن» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 23 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...