دانشنامه فرزند

پایان هفته ششم

دانشنامه فرزند: ممکن است کودک شما تب کند و این اولین تب او باشد و شما را نگران سازد. هنگامی که کودک بیمار می شود، با بالا رفتن درجه حرارت، بدن ورود یک ویروس و یا باکتری ها را اعلام می دارد. تب نشانه آن است که سیستم ایمنی بدن، در حال مبارزه با عفونت ها می باشد. پس بهتر است با پزشک مشورت نمایید.

رشد فرزند شما

حالا که کودک شما مدت بیشتری در روز را بیدار می ماند، می توانید از این زمان برای گسترش روابط عاطفی خود با او استفاده کنید. خواندن لالایی مورد علاقه او و یا پخش یک موسیقی را امتحان کنید.
لازم نیست خود را محدود به آهنگ های کودکانه کنید. ممکن است با پر کردن فضای خانه با موسیقی موتزارت کودک خود را سرشار از لذت کنید. او ذوق خود را از طریق ایجاد صدا، حرکت دهان و تکان دادن سریع دست و پا نشان می دهد.

زندگی شما: روابط جنسی پس از کودک

شما بسیار خسته می باشید و به لطف کاهش سطح هورمون ها، به خصوص اگر تغذیه با شیر مادر را انتخاب کرده باشید، میل جنسی شما صفر است. زندگی شما به همراه یک بچه بسیار متفاوت از زندگی گذشته تان می باشد و آن روزها تبدیل به یک خاطره دور شده اند. تنها این که پزشک تان ارتباط جنسی را برای شما مجاز دانسته، به این معنا نمی باشد که شما آمادگی لازم برای این موضوع را خواهید داشت و همسر تان نمی تواند از شما انتظار فراتری داشته باشد. چه شما تمایل به این موضوع داشته باشید و چه نداشته باشید، شما و همسر تان احتمالا نمی توانید تمرکز لازم را بر دوست داشتن یکدیگر داشته باشید.

آیا رابطه جنسی می تواند همراه با درد باشد؟ اگر طبیعی زایمان کرده اید و به دلیل بریدگی در قسمت میان دوراه یا پرینه دارای بخیه می باشید، واژن شما ممکن است حساس باشد. اگر زایمان شما سزارین بوده است و دوره نقاهت را می گذرانید، ممکن است در قسمت پایین شکم خود در محل زخم احساس درد داشته باشید.
اگر به فرزند تان شیر می دهید، تغییراتی که در سطح هورمونی به وجود می آید می تواند منجر به خشکی واژن گردد.

آیا واژن بزرگ می شود؟ واژن بسیار انعطاف پذیر است و بعد از زایمان طبیعی اغلب به اندازه قبل از بارداری نزدیک می گردد. اما حالت طبیعی قبل را از دست می دهد و کمی بزرگتر می گردد. این میزان بزرگی بستگی به عوامل مختلف از جمله اندازه کودک شما دارد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یک ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 23 کاربر 4.2 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...