دانشنامه فرزند

جنسیت جنین چگونه مشخص می شود؟
نوزاد

دانشنامه فرزند: هنگام مقاربت و بعد از ورود اسپرم به رحم زن، اسپرم در طول رحم حرکت می کند و به طرف بالا می رود. اگر در این زمان تخمکی در رحم وجود داشته باشد لقاح در داخل رحم صورت می گیرد. اگر جنین در داخل رحم زن لانه گزینی کند سبب بارداری می شود.

اسپرم مردان حاوی دو نوع مختلف از گامت می باشد. برخی دارای گامت x و برخی دارای گامت y هستند، اما تخمک زن تنها حاوی یک نوع گامت x است. اگر گامت y مرد با گامت x ترکیب شود فرزند پسر می شود و اگر گامت x مرد با گامت x زن ترکیب شود فرزند دختر می شود. بنابراین تعیین جنسیت جنین بستگی به مرد دارد و این گامت های موجود در اسپرم مرد هستند که در هنگام لقاح تعیین می کنند فرزند پسر یا دختر باشد و این بستگی دارد که کدام نوع اسپرم زودتر به تخمک برسد و با آن ترکیب شود.

عواملی که در تعیین جنسیت جنین موثرند شامل محیط اسیدی داخل رحم زن، نوع تغذیه و سلامت روانی و روحی و همچنین زمان مقاربت می باشد. افسردگی، فشارهای عصبی، استرس، هوای گرم و آلوده، مصرف دخانیات، شرایط محیطی بد، امکان دختر شدن جنین را بیشتر می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 28 کاربر 4.6 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...