دانشنامه فرزند

پایان هفته هفتم

دانشنامه فرزند: خوشبختانه، اکثر نوزادان با قدرت شنوایی عالی به دنیا می آیند. کودک با شنوایی طبیعی، با چرخاندن سر خود، برای پیدا کردن منبع سر و صدا عکس العمل نشان می دهد. سر و صدای ناگهانی می تواند او را وحشت زده کند. تست های شنوایی سنجی، شما را از طبیعی بودن قدرت شنوایی فرزند تان مطمئن می سازند.

رشد فرزند شما

مغز فرزند شما از نظر اندازه و پیچیدگی در حال رشد است. مغز او حدود 5 سانتی متر در طول سه ماهه اول رشد می کند. شما ممکن است، متوجه زمان های کوتاهی که او آرام و هوشیار است شوید. این زمان برای اولین یادگیری های او مناسب است. در این فواصل کوتاه، دانش او را با صحبت کردن، آواز خواندن و توصیف تصاویر روی دیوار افزایش دهید. او قادر به نشان دادن عکس العمل، در قبال این یادگیری ها نمی باشد اما کاملا متوجه موضوعات می شود.
به وسیله دستش می تواند جنس اشیا را حس کند و مناظر و صدا های جدید را تشخیص دهد. حتی در حالی که او را تمیز می کنید، حمام، می تواند مانند یک آزمایشگاه برای شناخت دنیای اطرافش شود.

زندگی شما: احساس گناه در رابطه با عدم تغذیه با شیر مادر

جامعه امروز فشار زیادی برای مادران جدید جهت شیردهی با شیر مادر وارد می کند. بدون شک شیر مادر بهترین غذا برای کودک می باشد. با این حال، به دلایل مختلفی مانند بیماری، افسردگی و کار بیرون از خانه ممکن است امکان تغذیه با شیر مادر محیا نشود. احساس گناه شما می تواند بیشتر شود اگر در دوران بارداری برای این موضوع برنامه ریزی کرده بودید ولی به دلایل مختلف انتظار شما برآورده نشده است.

کودک شما تغذیه اش چه شیر خشک باشد و چه شیر مادر، به رشد خود ادامه می دهد. اگر تصمیم دارید تغذیه با شیر مادر را انتخاب کنید، حتماً با پزشک خود یا با یک مشاور شیردهی مشورت نمایید. درباره احساسات خود به طور کامل صحبت کنید. موضوعی که در این جا مهم است، نوع تغذیه کودک است و نه ابراز عشق و علاقه از طریق تغذیه به کودک.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «یک ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 24 کاربر 4.3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...