دانشنامه فرزند

سه ماهگی: هفته اول

دانشنامه فرزند: در صورتی که ادرار یا مدفوع کودک برای مدت طولانی در پوشک بماند، می تواند منجر به مشکلاتی مانند تحریک پوست و رشد باکتری گردد. حتی گاهی ممکن است پوست بدن فرزند تان، به نوعی پوشک خاص، حساسیت نشان دهید. کودک نمی تواند مشکلاتش را بیان کند، پس به علایمی که می تواند زمینه ساز مشکل باشد دقت بیشتری نمایید.

رشد فرزند شما

تنها تا چند روز دیگر فرزند تان قادر خواهد بود شما را به طور کامل تشخیص دهد. حدود نیمی از کودکان در این سن، پدر و مادر خود را به رسمیت می شناسند.
کودک تان لبخند زدن به افراد غریبه را ادامه می دهد، به ویژه زمانی که آن ها مستقیما به او نگاه می کنند، یا صدا های خنده دار در می آورند و با او صحبت می کنند. او در این هفته، افراد زندگی اش را طبقه بندی می کند و قطعاً شما را به همه ترجیح می دهد و بعد از شما به پدرش و شاید چند نفر دیگر اهمیت دهد.
در زمانی که آرام است با چشمانش شما را دنبال می کند و با لبخند و یا حرکت دست و پا ذوق خود را ابراز می نماید. حتی بوی عطر تان نیز می تواند برایش آرامش بخش باشد.

زندگی شما: ادامه یافتن افسردگی پس از زایمان

آیا حالت اضطراب و عصبی بودن شما تمام نشده؟ آیا همسر تان و یا دوستان تان نگران شدت گرفتن این حالات در شما می باشند؟ اجازه ندهید غرور تان و یا خجالت، شما را از صحبت کردن با پزشک محروم نماید. حدود 10 الی 20 درصد زنان دچار افسردگی پس از زایمان می شوند که می تواند در طول 2 هفته تا یک سال برطرف گردد. در هر صورت این یک بیماری قابل درمان است.
اگر سه ماه از زایمان شما می گذرد، جهت تشخیص این که هم چنان افسردگی دارید یا خیر می توانید تست زیر را انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 118 کاربر 3.5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...