دانشنامه فرزند

فضای خصوصی خواهر و برادر در اتاق مشترک
اتاق مشترک خواهر و برادر

دانشنامه فرزند: فرزندان تان اتاقی مشترک دارند و ممکن است همیشه در حال دعوا با یکدیگر باشند. هر دوی آن ها از نداشتن فضای خصوصی ویژه خود شکایت دارند و هر دو، شما را به ستوه می آورند تا مشکل شان را حل کنید.

  • برنامه ای زمانی را روی در اتاق کودکان آویزان کنید. اجازه دهید تا آن ها یک ساعت از روز را برای انجام امور خصوصی خود اتاق را رزرو کنند. وقتی در ساعت خصوصی آن ها کسی مزاحم شان نشود یاد می گیرند که به زمان خصوصی یکدیگر احترام بگذارند. شخصی که طی زمان خصوصی دیگری مزاحم او شود نیمی از وقت خود را از دست خواهد داد. در صورت تکرار این کار تمام وقت خود را از دست می دهد.

  • حتی کوچک ترین اتاق خواب را نیز می توان به فضاهای خصوصی کوچک تری تبدیل کرد. می توانید یک یا دو ملافه را از سقف آویزان کنید. قسمتی از فضای جلوی در ورودی را برای هر قسمت به عنوان «محدوده خنثی» تعیین کنید. به فرزندان تان گوشزد کنید قبل از ورود به فضای دیگری باید اجازه بگیرند.

  • اجازه بدهید هر فرزندی در جایی از خانه فضای خصوصی ایجاد کند. این فضا الزاما نباید بسیار بزرگ باشد. قسمت های پیشنهادی برای این فضا می تواند قسمت فرو رفته ای در دیوار، گوشه اتاق، بخشی از اتاق زیر شیروانی یا زیر زمین و یا قسمتی از یک کمد باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «برادر و خواهر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 3 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...