دانشنامه فرزند

سه ماهگی: هفته دوم

دانشنامه فرزند: زمان واکسن بعدی نوزاد تان نزدیک است. بعد از واکسیناسیون ممکن است او کمی تب کند. عوارضی که واکسیناسیون می تواند ایجاد کند را مورد بررسی قرار دهید تا در صورت بروز مشکل سریعاً به پزشک مراجعه کنید.

رشد فرزند شما

نوزادان به سادگی محبت را درک می کنند. در واقع، محبت بخش مهمی در رشد و نمو کودک می باشد. نوازش نه تنها به رابطه شما با فرزند تان عمق می بخشد بلکه باعث آرامش و تسکین او نیز می گردد.
حس لامسه نوزاد را از طریق لمس اشیا با جنس های مختلف مانند خز، پشم و پارچه حوله ای تقویت نمایید. کودک شما به احتمال زیاد تلاش می کند، تا همه چیز را به سمت دهانش ببرد و آن ها را بخورد. پس بهتر است در انتخاب های خود دقت بیشتری نمایید و او را با هر چیزی که می تواند در دهان خود جای دهد تنها نگذارید. جهت تقویت حس لامسه او کتاب هایی در بازار موجود است.

زندگی شما: آشتی با بدن پس از زایمان

زایمان، بر زندگی شما تاثیراتی داشته و بدن تان را دستخوش تغییراتی کرده است. باسن و دور کمر شما بزرگ تر شده و ممکن است شکم تان شل تر شده باشد. نه ماه فرزند تان در شکم شما رشد کرده است و حالا باید به شکل قبل از زمان بارداری بازگردد. ممکن است دریابید که به سادگی نمی توانید به وزن سابق خود بازگردید. تا زمانی که اضافه وزن شما به سلامتی تان آسیبی نرساند، بهتر است نگرانش نباشید.
اگر تغذیه با شیر مادر را انتخاب کرده اید، داشتن یک رژیم غذایی مناسب برای تان از اهمیت بالایی برخوردار است. به جای تمرکز بر کاهش سریع وزن به فکر یک رژیم غذایی صحیح توام با ورزش باشید. ممکن است احساس کنید این موضوع امکان پذیر نمی باشد. حداقل بهتر است دقت بیشتری در مورد آن چه که می خورید داشته باشید. در این باره، چند توصیه بیان می شود که می تواند مفید واقع گردد:

  • در هر وعده کمتر بخورید، آهسته غذا را بجوید، حتی اگر احساس رضایت کمتری به شما بدهد. قبل از این که به طور کامل سیر شوید، خوردن را متوقف سازید

  • تا حدی که می توانید آب بنوشید. همیشه یک بطری آب همراه خود داشته باشید

  • غذاهایی که دارای ارزش غذایی بالاتری هستند را در برنامه غذایی خود جای دهید

  • غذاهایی با کالری کم را انتخاب نمایید و در کنار آن سالاد و میوه را فراموش نکنید

  • تمرین های ورزشی خود را آغاز کنید. در ابتدا تمرینات سبک را انجام دهید

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 38 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...