دانشنامه فرزند

سه ماهگی: هفته سوم

دانشنامه فرزند: اگر در این هفته لکه های سفید رنگی در داخل دهان و بر روی گونه و یا زبان نوزاد خود مشاهده کردید که به آسانی پاک نمی شوند، می تواند نشانه برفک باشد. برفک یک عفونت قارچی است. احتمالا درمان این بیماری چند هفته به طول بیانجامد و نیاز باشد پزشک برای تان یک داروی ضد قارچ تجویز کند.

رشد فرزند شما

کودک شما مشغول به دست آوردن نتایجی درباره دنیای اطراف خود است. او درباره همه چیز، حتی تصویر خود، نیز کنجکاو است.
در صورتی که او را مقابل یک آینه قرار دهید او متوجه تصویر خود در آینه می شود. علاقه زیادی به خیره شدن به اطراف، اشخاص و یا بازتاب خود دارد و این لذت را با یک لبخند نشان می دهد.

زندگی شما: تغییر و روابط

ورود یک فرزند جدید تغییراتی را در روابط شما، به خصوص با دوستان تان، ایجاد می نماید. گاهی اوقات دوستان قدیمی شما که فرزندی ندارند، برای دیدن کودک تان خرسند می شوند. برخی ممکن است از تغییرات جدید زندگی شما استقبال زیادی کنند و برخی دیگر به علت حسادت هیچ علاقه ای به کودک نشان ندهند. نمی توانید کسی را سرزنش کنید زیرا زندگی شما تغییرات زیادی کرده است. موضوعاتی که در گذشته برای شما جالب بود ممکن است رنگ باخته باشند و سبک زندگی تان به کلی تغییر کند.
هرچند شما نمی توانید انتظار داشته باشید همه چیز مانند سابق بماند، اما می توانید میان زندگی قبلی و وضعیت فعلی خود تعادل را حفظ کنید. دوستان تان نمی توانند از شما بخواهند به کلی کودک خود را فراموش کنید و شما هم نباید تنها در مورد مادر بودن خود صحبت کنید. به دنبال موضوعات مشترک بگردید و با هم وقت بگذرانید. به عنوان مثال گاهی بدون فرزند تان به همراه دوستان خود ناهار را بیرون از منزل صرف کنید و گاهی نیز آن ها برای ملاقات کودک به منزل شما بیایند. ممکن است برخی از دوستان خود را از دست بدهید اما بدانید کودک شما، دوستان جدیدی را برای تان به ارمغان می آورد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهگی» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 26 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...