دانشنامه فرزند

سفرهای کوتاه با ماشین به همراه کودک
کودک در ماشین

دانشنامه فرزند: فرزندتان ممکن است بدون بد رفتاری حتی مسیر پارکینگ تا خیابان را درون ماشین تحمل نکند. از لحظه ای که سوار اتومبیل می شود غر می زند و این موقعیت برای شما غیر قابل تحمل است.

  • کسالت عامل اصلی بد رفتاری در طول سفرهای منظم با اتومبیل است. با استفاده از بسته هایی در صندوق عقب و یا آویختن کیسه های پارچه ای از پشت صندلی های جلو یا قرار دادن جعبه های کفش برای انجام فعالیت های کودکان، از خستگی شان جلوگیری کنید. کیسه ها یا جعبه ها را پر از کتاب، بازی های ساده یا فعالیت هایی کنید که به راحتی انجام می گیرند. اشیا را به طور منظم بین آن ها توزیع کنید.

  • قوانین محکمی برای خودرو تعیین کرده، آن ها را بنویسید و در اتومبیل نگهدارید. وقتی انتظارات تان روشن، ساده و دقیق باشند کودکان اغلب به آن ها عمل می کنند. به عنوان مثال «به همدیگر دست نزنید» و «آشغال های خود را جمع کنید». تنبیه های منصفانه و مرتبط با بد رفتاری را برای زیر پا گذاشتن قوانین در نظر بگیرید، مثلا هر کس قوانین را زیر پا گذاشت باید خودرو را بشوید و یا داخل آن را جارو برقی بکشد.

  • بسته های خوراکی در ماشین داشته باشید. این خوراکی ها بهتر است سالم و کم چربی باشند مانند بیسکویت های ساده، غلات خشک و ذرت بو داده. از دادن خوراکی هایی که خطر خفگی دارند به کودکان کوچک تر اجتناب کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سفر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...