دانشنامه فرزند

بیرون نیامدن کودک از حمام
کودک در حمام

دانشنامه فرزند: ممکن است فرزند شما با تغییرات به سرعت تطابق پیدا نکند و هنگامی که در حال انجام کاری جالب است و ناگهان مجبور می شود آن را رها کند تا کار دیگری را که برایش چندان جالب نیست انجام دهد مقاومت کند.

  • از یک ساعت شماطه دار استفاده کنید و آن را روی ساعتی که قبلا تصمیم گرفته اید کودک را به حمام ببرید تنظیم کنید. 3 دقیقه قبل از اینکه ساعت زنگ بزند اخطار کوچکی به فرزندتان بدهید و بگویید وقتی که ساعت زنگ زد 10 دقیقه وقت دارد تا از حمام خارج شود و لباس بپوشد و از امتیازات شبانه خود مانند تماشای تلویزیون یا اینکه یکی از والدین برایش کتاب بخواند بهره بگیرد. توضیح دهید که وقتی 10 دقیقه تمام شد به او کمک می کنید که شست و شویش را تمام کند و به رختخواب برود. به قول تان عمل کنید. فقط لازم است یک بار به این ترتیب عمل کنید تا به او نشان دهید که درباره برنامه خود جدی هستید.

  • زمانی که وقت بیرون آمدن از حمام است کنار وان بایستید، حوله ای را در دست بگیرید و انتخابی را به کودک ارائه دهید مانند «می خواهی خودت موهایت را خشک کنی یا من کمکت کنم؟».

  • با استفاده از تکنیک «وقتی/بعد» در مورد انجام کاری جالب پس از اتمام حمام کردن به او قول بدهید «وقتی از حمام بیرون آمدی، بعد بخاری را برایت روشن می کنم تا گرم شوی. وقتی لباس پوشیدی بعد شیر کاکائوی گرم با هم می خوریم».

  • تا زمانی که واقعا مصمم نشده اید او باید از حمام بیرون بیاید به او نگویید «از حمام بیرون بیا». اگر 6 یا 7 بار این جملات را با خودتان تکرار کنید تا واقعا زمان انجام آن فرا برسد باعث می شود که در دفعات بعدی بهتر بتوانید این مسئله را کنترل کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «حمام و نظافت» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 7 کاربر 4.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...