دانشنامه فرزند

تاثیر تعداد اسپرم بر تعیین جنسیت جنین
لقاح

دانشنامه فرزند: افزایش تعداد اسپرم ها احتمال پسر دار شدن را بیشتر می کند. بهتر است برای بیشتر شدن تعداد اسپرم در هنگام نزدیکی، پدر 2 تا 5 روز قبل از تخمک گذاری از ارگاسم خودداری نماید.

عوامل موثر بر افزایش تعداد اسپرم ها

  • بیضه ها را خنک نگه دارید. هنگامی که بیضه ها خنک تر از دمای بدن هستند تولید اسپرم بیشتر می شود.

  • مردانی که سیگار می کشند و مشروب می خورند تعداد اسپرم پایین تری دارند.

  • ماری جوآنا همان اثری را بر تعداد اسپرم دارد که سیگار دارد. کوکائین و دیگر انواع مواد مخدر مانع از تولید اسپرم می شوند.

  • برخی از درمان ها بر باروری مرد اثر می گذارند. پزشک معالج می تواند داروهای افزایش اسپرم تجویز نماید.

روش تعیین میزان اسپرم

می توانید به یک متخصص ارئولوژی مراجعه نمایید و آزمایش شمارش اسپرم را انجام دهید. به طور معمول در هر انزال باید بیش از 20 میلیون اسپرم در هر میلی لیتر از مایع منی وجود داشته باشد که کمتر بودن میزان اسپرم از مقدار طبیعی احتمال باروری را کاهش می دهد. تعداد کمتر از 20 میلیون اسپرم در یک سی سی از مایع منی در صورتی که منجر به بارداری شود باعث 80 درصد احتمال دختر دار شدن می شود.

روش نشان دار کردن لیزری اسپرم ها

در این روش سلول های جنسی مردانه (اسپرم) حاوی کروموزوم x توسط لیزر نشان دار شده، سپس توسط دستگاهی این سلول ها از سلول های جنسی حاوی کروموزوم y بی نشان جدا می شوند. سپس بنا به خواست والدین اگر که دختر بخواهند اسپرم x دار و اگر پسر بخواهند اسپرم y دار با تخمک لقاح داده می شود که معمولا از این روش در IVF برای لقاح استفاده می کنند و یا اسپرم ها را به رحم مادر تزریق می کنند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 79 کاربر 3.9 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...