دانشنامه فرزند

نقاط عطف رشد کودک: یک ماهگی
یک ماهگی

دانشنامه فرزند: نوزادان برای تامین نیازهای اولیه خود به طور کامل متکی به والدین هستند. خوشبختانه آن ها روش های برقراری ارتباط برای بیان نیازهای خود را بلد هستند. در چند هفته اول تولد شما و فرزندتان در حال شناخت یکدیگر هستید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نقاط عطف رشد کودک رجوع نمایید.

حرکات جسمانی

در حالی که سرش به یک سمت قرار دارد به پشت می خوابد. اگر او را بنشانید سرش به جلو می افتد و پشتش منحنی کاملی را تشکیل می دهد. اگر او را روی سطحی سفت بایستانید، پاهایش را به زمین می فشارد، بدنش را راست می کند و مکرر حرکات مربوط به بازتاب «گام برداشتن» را انجام می دهد.

مهارت دستی

دست هایش معمولا بسته است، اما اگر باز باشد و انگشت خود را با کف دست او تماس دهید انگشتان تان را می گیرد.

شنوایی، بینایی و گفتار

از صداهای بلند یکه می خورد، سر و چشم هایش را به سمت نور بر می گرداند. چشم هایش اسباب بازی آویزان در فاصله 15 تا 20 سانتی متری را که از یک سو به سوی دیگر حرکت دهید دنبال می کند.

رفتار اجتماعی و بازی

اگر او را بردارید و با او صحبت کنید دست از گریه می کشد. وقتی به او شیر می دهید یا با او صحبت می کنید با تمرکز به صورت شما نگاه می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

در حال بارگذاری ...