دانشنامه فرزند

نقاط عطف رشد کودک: سه ماهگی
سه ماهگی

دانشنامه فرزند: فرزند شما زمان بیشتری را در روز بیدار می ماند و شب ها بیشتر می خوابد. در زمان های بیداری اش کنجکاو است و در حال شناخت جهان پیرامونش می باشد.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نقاط عطف رشد کودک رجوع نمایید.

حرکات جسمانی

در حالی که سرش در امتداد بدن است به پشت می خوابد. به شدت لگد می اندازد. اگر او را بنشانید، می تواند چند ثانیه سرش را راست و پایدار بگیرد. اگر او را دمر بخوابانید سر و سینه اش را کاملا بالا می آورد. اگر او را روی سطحی سفت بایستانید زانوانش می لرزد.

مهارت دستی

حرکات دست های خودش را تماشا می کند و شروع به باز و بسته کردن دست هایش می کند. اگر جغجغه را در دستش بگذارید چند لحظه آن را نگه می دارد، اما نمی تواند همزمان به آن نگاه نیز بکند.

شنوایی، بینایی و گفتار

بسیار هوشیار است. به چهره مردم علاقه مند است. سرش را حرکت می دهد تا اطراف را ببیند اگر اسباب بازی نگه داشته شده در بالای صورتش را نزدیک تر بیاورید. چشم هایش به هم نزدیک می شود. با شنیدن صدای مادر لبخند می زند. وقتی با او حرف بزنید یا خوشحال باشد صدا در می آورد و سر و چشم هایش را به سمت صدا بر می گرداند.

رفتار اجتماعی و بازی

از حدود 5 تا 6 هفتگی لبخند می زند. زمان آماده شدن برای حمام، شیر خوردن و غیره را تشخیص می دهد و کم کم با لبخند زدن، صدا در آوردن و حرکات هیجان آمیز واکنش نشان می دهد. نسبت به بازی دوستانه، قلقلک، صحبت کردن یا آواز خواندن با خشنودی آشکاری واکنش نشان می دهد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...