دانشنامه فرزند

نقاط عطف رشد کودک: شش ماهگی
شش ماهگی

دانشنامه فرزند: فرزند شما این روزها بیشتر اجتماعی شده است. بیشتر اوقات لبخند می زند و از انجام بازی های ساده با شما لذت می برد. کودک از بازی های ساده چیزهای زیادی می آموزد. کنترل او بر عضلاتش بیشتر شده و راحت تر قادر است محیط پیرامونش را کشف کند.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نقاط عطف رشد کودک رجوع نمایید.

حرکات جسمانی

وقتی به پشت خوابیده است سرش را بالا می آورد. اگر تکیه گاه داشته باشد می نشیند. اگر دست هایش را بگیرید، می تواند خودش را بالا بکشد. از جلو به پشت می غلتد. اگر او را دمر بگذارید، سر و سینه اش را بالا می آورد. اگر او را روی سطحی سفت بایستانید، وزن خود را تحمل می کند و بدنش را بالا و پایین می برد.

مهارت دستی

برای گرفتن اشیایی که برایش جالب است هر دو دستش را دراز می کند. معمولا از هر دو دست برای برداشتن اشیا استفاده می کند اما گاهی فقط از یک دست استفاده می کند. جغجغه را با تعمد تکان می دهد و غالبا همزمان به آن نگاه می کند. همه چیز را به دهانش می برد.

شنوایی، بینایی و گفتار

با آواهای تک هجایی و دو هجایی، مثل «و» آواز می خواند و با خودش حرف می زند. اگر صدای شما را از آن سوی اتاق بشنود فورا بر می گردد. اگر عصبانی شود جیغ می کشد. حالات مختلف صدای شما را تشخیص می دهد و نسبت به آن ها واکنش نشان می دهد.

رفتار اجتماعی و بازی

هنگام بازی می خندد، قهقهه می زند و جیغ های شادی می کشد. هنوز با غریبه ها رفتاری دوستانه دارد اما گاهی مقداری اضطراب از خود نشان می دهد، به خصوص اگر شما در دیدرس او نباشید. وقتی اسباب بازی از دستش می افتد آن را فراموش می کند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 9 کاربر 4.8 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...