دانشنامه فرزند

نقاط عطف رشد کودک: دوازده ماهگی
دوازده ماهگی

دانشنامه فرزند: کودک شما بسیار کنجکاو است و محیط اطراف خود را بررسی می کند. همه چیز برایش جالب می باشد. فرزند شما در حال شروع راه رفتن است پس باید ایمنی او را در خانه فراهم سازید.

این مطلب به عنوان زیرمجموعه در مطلب دیگری تعریف شده است. برای مطالعه بیشتر پیرامون این موضوع می‌توانید به مقاله نقاط عطف رشد کودک رجوع نمایید.

حرکات جسمانی

به مدت نامحدود به خوبی می نشیند. به سرعت می خزد. می تواند خودش را به حالت ایستاده بکشد. با گرفتن اثاثیه، پهلو به پهلو راه می رود. اگر یک دست یا هر دو دستش را بگیرید راه می رود. ممکن است چند لحظه به تنهایی بایستد. ممکن است به تنهایی راه برود.

مهارت دستی

می تواند اشیا کوچک را با شست و انگشت اشاره بگیرد. به اشیایی که می خواهد یا مورد توجه اوست اشاره می کند. قاشق را می گیرد اما معمولا نمی تواند به تنهایی از آن استفاده کند. با کمی کمک از فنجان می نوشد.

شنوایی، بینایی و گفتار

نام خودش را می داند و نسبت به آن واکنش نشان می دهد. بلند و بی وقفه صدا در می آورد. با رفتار خود نشان می دهد که چندین کلمه آشنا را می فهمد و فرمان های همراه با اشاره مانند «دس دسی کن» را درک می کند.

رفتار اجتماعی و بازی

نسبت به افراد آشنا محبت نشان می دهد. سعی می کند در لباس پوشیدن کمک کند. اسباب بازی ها را تعمدا می اندازد و نگاه می کند که به زمین می افتند. با تقلید از بزرگسالان بای بای می کند و دست می زند. مکعب های چوبی را در جعبه می گذارد و در می آورد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

در حال بارگذاری ...